chrome firefox opera safari iexplorer

В Кропивницькому створили робота, який чистить водойми

26 березня 2018 о 10:52
the-village.com.ua

У Кропивницькому протестували «робота-пилососа» для очищення водойм. Його розробив студент Руслан Коптєв та звернувся до місцевої влади задля фінансування проекту, пише місцеве видання «Трибуна».

Під час експерементального запуску влітку 2017 року робот зібрав близько 20 кг сміття з річки Інгул у Кропивницькому.

Працює «пилосос» на сонячних батареях та повністю автоматично, але керувати ним можна також через WI-FI. Очікувана вартість розробки становить 25 тисяч доларів, каже Руслан.

Однак місцева влада не готова наразі профінансувати проект через низку питань: «де взяти гроші, як захистити прилад від вандалів, куди вивозити зібране сміття, чи буде за роботом спостерігати якась одна людина чи це буде якийсь відповідний відділ». Студента попросили зробити детальні економічні розрахунки.

Джерело: the-village.com.ua
Розділи: Суспільство

2 березня

Інші дати
Народився Архип Тесленко
(1882, с. Харківці Полтавської обл. - 1911) - український письменник. Автор оповідань "Хуторяночка", "Син", "Дід Омелько", "За пашпортом", "Страчене життя", "Школяр" та ін.
Розгорнути
Народився Шолом-Алейхем (Соломон Рабинович)
(1859, м.Переяслав-Хмельницький Київська область – 1916) - єврейський письменник, драматург та просвітницький діяч. В Україні написав свої знамениті твори «Тев’є-молочник», «Менахем-Мендл», «Нотатки комівояжера», «Монологи».
«Коли я писав мої вірші, я, як міг, шукав «Кобзаря», цю пісню пісень Шевченка, і не міг знайти. Я ладен був віддати що завгодно і скільки завгодно. І ось тепер я бачу, що не прогадав би, якби заплатив найвищу ціну бодай за одну його «Катерину» (Шолом-Алейхем).
Розгорнути
Народився Мирон Кордуба
(1876, с.Острів Тернопільської області - 1947) - український вчений, публіцист, історик, письменник, громадсько-політичний діяч.
Розгорнути