chrome firefox opera safari iexplorer

В Кропивницькому створили робота, який чистить водойми

26 березня 2018 о 10:52
the-village.com.ua

У Кропивницькому протестували «робота-пилососа» для очищення водойм. Його розробив студент Руслан Коптєв та звернувся до місцевої влади задля фінансування проекту, пише місцеве видання «Трибуна».

Під час експерементального запуску влітку 2017 року робот зібрав близько 20 кг сміття з річки Інгул у Кропивницькому.

Працює «пилосос» на сонячних батареях та повністю автоматично, але керувати ним можна також через WI-FI. Очікувана вартість розробки становить 25 тисяч доларів, каже Руслан.

Однак місцева влада не готова наразі профінансувати проект через низку питань: «де взяти гроші, як захистити прилад від вандалів, куди вивозити зібране сміття, чи буде за роботом спостерігати якась одна людина чи це буде якийсь відповідний відділ». Студента попросили зробити детальні економічні розрахунки.

Джерело: the-village.com.ua
Розділи: Суспільство

1 березня

Інші дати
Народився Борислав Брондуков
(1938, с.Дубава, Київська область – 2004) – український актор. Зіграв в кінострічках «Афоня», «Зелений фургон», «Камінний хрест», «Міміно» та багато інших.
Розгорнути
1977 р. в Києві відкритий пам'ятник Григорію Сковороді
«Чесноти у повному розумінні – це ті, господарем яких є сам сущий, або бог. Такі6 віра, надія і найвеличніша з усіх і безкінечна любов. Бо сам бог називається любов’ю. Всі вони без кінця творять». (Григорій Сковорода)
Розгорнути