chrome firefox opera safari iexplorer

В Кропивницькому створили робота, який чистить водойми

26 березня 2018 о 10:52
the-village.com.ua

У Кропивницькому протестували «робота-пилососа» для очищення водойм. Його розробив студент Руслан Коптєв та звернувся до місцевої влади задля фінансування проекту, пише місцеве видання «Трибуна».

Під час експерементального запуску влітку 2017 року робот зібрав близько 20 кг сміття з річки Інгул у Кропивницькому.

Працює «пилосос» на сонячних батареях та повністю автоматично, але керувати ним можна також через WI-FI. Очікувана вартість розробки становить 25 тисяч доларів, каже Руслан.

Однак місцева влада не готова наразі профінансувати проект через низку питань: «де взяти гроші, як захистити прилад від вандалів, куди вивозити зібране сміття, чи буде за роботом спостерігати якась одна людина чи це буде якийсь відповідний відділ». Студента попросили зробити детальні економічні розрахунки.

Джерело: the-village.com.ua
Розділи: Суспільство

29 червня

Інші дати
Міжнародний день тропіків
На тропічні регіони припадає 40% всієї території світу, приблизно 80% біологічних видів планети, значна частина її мов і культур. У тропіках проживають більше 800 мільйонів чоловік. І хоча тропічні країни досягли значного прогресу, вони, як і раніше, стикаються з різноманітними проблемами.
Розгорнути
Народився Іван Черняховський
(1906, м. Умань, Черкаська область – 1945) – радянський військовий діяч, генерал армії. Командуючий військами 3-го Білоруського фронту.  
Розгорнути
Народився Тадей Маєрський
(1888, м.Львів – 1963) – український композитор, піаніст, педагог. Автор симфонічних, камерно-інструментальних, вокальних творів, музики до вистав.  
Розгорнути
1945 – підписання Договору між СРСР та Чехословаччиною про входження Закарпатської України до складу УРСР
Цікаво відзначити, що підписання цієї угоди відбулося без якої-небудь участі українських дипломатів і представників Закарпатської України, хоча формально текст угоди складався також і українською мовою.  
Ні, цей народ із крові і землі Я не віддам нікому і нізащо! Він мій, він я, він – світ в моїм чолі, Тому життя його і ймення не пропащі. (Микола Вінграновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі