chrome firefox opera safari iexplorer

Микола Томенко: Чиновники вважають, що бюджетні кошти належать їм, тому і купують собі дорогі меблі та авто

06 квітня 2018 о 18:28

Лідер політичної партії “Рідна країна” Микола Томенко прокоментував збільшення витрат Кабміном на власні потреби. В ефірі телеканалу 112 Україна він зазначив, що депутати і міністри не лише вдвічі помножили свої заробітні плати, а й збільшили видатки на свою діяльність, а це означає, що вони в 4 рази підняли вартість свого утримання.

Політик також зазначив, що причиною цього стала відсутність контролю за бюджетними коштами  з боку громадськості.

Я є ідеологом того, що наших громадян теж треба вчити як бути платниками податків в тому сенсі, що вони жорстко повинні контролювати куди держава витрачає бюджетні кошти. Люди просто не відчувають, що це їхні гроші.

Микола Томенко наголосив, що  чиновники вважають бюджетні гроші своїми, тому й купують собі за них дорогі автомобілі та меблі.

Мер Києва вирішив будувати 18-метрову скульптуру княгині Ольги. У мене питання – навіщо це робити за бюджетні кошти? Адже зрозуміло, що місту зараз більше потрібні нормальні дороги та паркінги.  Поки ми воююча країна, я б взагалі заборонив з бюджету оплачувати шоу, свята, фонтани, феєрверки і точно б не фінансував дорогі меблі й машини. Або кажіть, що ми багата невоююча країна, або зупиніть неадекватне використання коштів,” – зазначив лідер партії “Рідна країна”.

Нагадаємо, що за інформацією з сайту “Наші гроші” на засідання Кабінету міністрів 4 квітня прийняли зміни до урядових постанов, які збільшують в рази граничні суми витрат на закупівлю за бюджетні кошти автомобілів, меблів та техніки для чиновників, а також передбачають стрімке зростання видатків на їх обслуговування.

Проект постанови внесений на розгляд уряду міністром фінансів Олександром Данилюком, зміни стосуються урядових постанов від 4 квітня 2001 р. № 332 і від 11 жовтня 2016 р. № 710.

В пояснювальній записці сказано, що збільшити граничні суми на закупівлю та обслуговування потрібно через ріст цін в Україні та необхідність поліпшити умови діяльності органів державної влади.

Тепер гранична сума на купівлю автомобілів збільшується з 0,50 млн грн. до 1,20 млн грн.

Також в п’ять разів – з 5 до 25 тис грн. збільшується гранична сума для купівлі теле- та радіоапаратури в службові кабінети, в п’ятеро збільшуються витрати на стільці, в рази зростають граничні суми на всі інші види меблів.

Також уряд збільшує з 20,30 тис грн. до 23 тис грн. граничні суми на купівлю комп’ютерів та вводиться дозвіл на купівлю ноутбуків, ціна на які не повинна перевищувати 27 тис грн.

Крім того, скасовуються обмеження на купівлю автомобілів та форменого одягу. У висновку урядових експертів вказано, що «протягом тривалого часу діяли заборони на придбання автотранспортних засобів, форменого одягу, у зв’язку з чим формений одяг відповідних посадових осіб зношений і потребує заміни».

В 10 разів – до 600 тис грн. – збільшуються витрати на керівників інших бюджетних організацій та органів виконавчої влади.

Витрати на обслуговування вищих посадових осіб Адміністрації президента, Кабміну та Верховної Ради зростають понад втроє – з 0,25 млн грн. до 0,90 млн грн. Тепер цю ж суму будуть витрачати і на керівників органів центральної влади, їх заступників, голів обласних держадміністрацій, Генеральної прокуратури, керівництво армії, вищих судових інстанцій та інших. Раніше витрати на ці категорії посадовців складали від 60 тис грн. до 0,30 млн грн.

Таким чином, по деяким категоріям чиновників затрати на їх обслуговування зростуть в 15 разів.

Проект урядової постанови був погоджений без жодних зауважень. Але урядові експерти в своєму висновку вказали, що прийняття вказаних змін може призвести до збільшення видатків на утримання органів державної влади.

Розділи: Політика

14 липня

Інші дати
Народився Микола Корф
(1834, м. Харків - 1883) - педагог і просвітитель, почесний член Женевської академії наук та Петербурзького педагогічного товариства. Огранізатор початкових земських шкіл на Україні.
Розгорнути
Народився Мирослав Ірчан (Андрій Дмитрович Баб'юк)
(1897, с.П'ядики, Івано-Франківська область - 1937) — український письменник, публіцист, драматург, перекладач, літературознавець, журналіст, історик, видавець. Автор п»єс «Бунтар», «Плацдарм», «Бувші люди», «Родина щіткарів» та ін.  
"…Могили Ваші розсіяні по всій широкій Україні. Це здорове зерно, з якого виросте наша свята воля. І прийде час, що посуне тисячами на Ваші могилки вільний народ і цілуватиме землю, що прикрила Вас, і сльозами буде зрошувати її… І дітям маленьким будуть Ваші могилки найвищою наукою …» (Мирослав Ірчан, посмертна згадка січовим стрільцям ).
Розгорнути