chrome firefox opera safari iexplorer

Микола Томенко прокоментував рішення КС щодо скасування закону про референдум

27 квітня 2018 о 11:12
korrespondent.net

У листопаді 2012 року Верховна Рада України відмовилася підтримати проект постанови народних депутатів України Сергія Саса та Миколи Томенка «Про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття як закону проекту Закону України «Про всеукраїнський референдум».
За дане рішенні проголосували лише 16 із 276 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

В проекті постанови передбачалося скасувати рішення Верховної Ради України від 6 листопада 2012 року про прийняття як закону проекту Закону України «Про всеукраїнський референдум» (р.№6278 від 29.04.2010) як таке, що прийняте з грубим порушенням вимог Конституції України та Регламенту Верховної Ради України.

На зауваження народних депутатів, що ВР ухвалила даний закон з порушенням Конституції та законодавства України, Литвин відповів, що парламентом немало ухвалювалося законів із порушенням в різні періоди.

Лідер політичної партії Громадський рух "Рідна країна" Микола Томенко прокоментував рішення Конституційного Суду на своїй сторінці у Facebook:

«Вчора КС нарешті визнав Закон „Про всеукраїнський референдум“ для Януковича неконституційним. 

Нагадаю, що боротьбу за дотримання Конституції та недопущення узурпації влади Януковичем у частині збільшення його повноважень ми із Сергієм Сасом розпочали в 2012 році і от за 6 років — правомірне і давно очікуване рішення КС.

Вітаю всіх причетних і всіх правдивих захисників нашого Основного Закону».

Розділи: Політика

27 січня

Інші дати
Олекса Тихий
(27 січня 1927, хутір Їжівка, Краматорівський район, Артемівська округа — 5 травня 1984, тюремна лікарня м. Пермі) український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Помер в ув'язненні.
Розгорнути
Народився Павло Чубинський
(1839, м.Бориспіль Київська область – 1884) – український етнограф, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.
Душу й тіло ми положим За свою свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького роду! Гей-гей, браття милі, Нумо братися за діло! Гей-гей пора вставати, Пора волю добувати!
Розгорнути
Народився Архип Куїнджі
(1842, м.Маріуполь - 1910) – український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог. Автор картин «Українська ніч», «Дніпро вранці», «Ніч на Дніпрі».
Розгорнути
Народився Павло Тичина
(1891, с. Піски Чернігівська область – 1967) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
«Не Зевс, не Пан, не Голуб-Дух, - Лиш Соняшні Клярнети. У танці я, ритмічний рух, В безсмертнім всі планети. Я був – не я. Лиш мрія, сон. Навколо дзвонні звуки, І пітьми творчої хітон, І благовісні руки». (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Іван Гончар
(27.01.1911 – 18.06.1993) – видатний громадський та культурний діяч, скульптор, живописець, графік, народознавець, колекціонер. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1960), Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1989), Народний художник України (1991). Один з ініціаторів створення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також Музею народної архітектури та побуту України; засновник відомого в Україні й за кордоном громадського музею, який від 1960-х років став осередком українського національного відродження.
«Багато погроз і попереджень довелося почути мені від невігласів, які зневажали мою творчість, які забували про те, що без коренів немає дерева, а без дерева плодів …Я давно поставив собі за мету жити і творити для народу. Якщо вкласти всю душу в свою працю, то потім тобі це якось повернеться». (Іван Гончар)
Розгорнути

Новини Дивитися всі