chrome firefox opera safari iexplorer

Микола Томенко: Треба зробити так, “щоб для нащадків нічого недосказаного не лишилось”

26 квітня 2018 о 12:19

Лідер політичної партії Громадський рух “Рідна країна” Микола Томенко  та голова Київської обласної організації партії Євген Суслов відвідали Фастівщину. Місцевій школі були презентовані просвітницькі  напрацювання фонду “Рідна країна”.

 Микола Томенко познайомив викладацький колектив з наочними матеріалами, розробленими фондом. Він розповів, що всі фільми «7 чудес України» знаходяться у відкритому доступі в мережі інтернет і у вчителів є можливість безкоштовно їх використовувати під час уроків історії, географії та природознавства. А вчителі літератури та школярі можуть просто в класі почути тембр, інтонацію письменників, співаків, діячів культури і церкви, історичних постатей. Для цього достатньо використати проект «Класика української літератури. Живі голоси»

“Для прикладу, у цьому проекті слухачам доступні такі унікальні голоси, як Максима Рильського, Миколи Бажана, Володимира Сосюри, Андрія Малишка, Олеся Гончара, Миколи Вінграновського, Василя Стуса, Марка Кропивницького”, – повідомив він під час зустрічі.

В Меморіальному музеї К.Г. Стеценка в селі Веприк Фастівського району Микола Томенко  поклав квіти до могили українського композитора.

“Цей музей єдиний в Україні, де можна отримати вичерпну інформацію про генія і патріота. Мало хто знає, але Кирила Стеценка вважають продовжувачем музичної традиції, яку започаткував Микола Лисенко. Ним також була написана музика на твори Шевченка й Франка.  Важливо також зазначити, що він  працював у Києві в музичному відділі Міністерства Освіти УНР і диригував хором під час урочистостей з нагоди проголошення Акту Злуки. За короткий період часу і з обмеженими коштами він спромігся зробити стільки корисного для української музичної культури, скільки наші очільники не змогли за все життя з колосальними бюджетами. Тому наше завдання – зберегти цей багатий музичний спадок і, як хотів сам Стеценко, треба зробити так, “щоб для нащадків нічого недосказаного не лишилось”, – сказав Микола Томенко на зустрічі з музейниками.

Лідер Громадського руху “Рідна країна” презентував партійному активу та мешканцям Фастівщини концепцію “Український Президент – 2019” та закликав долучитись до акції #НашБюджетПідГромадськийКонтроль.

“Наше завдання, як громадян України, полягає в тому, щоб свідомо підійти до питання вибору кандидата в президенти. Наша партія закликає всіх бути небайдужими! Щоб не повторити помилок історії, ми маємо змінити формат передвиборчої кампанії й жорстко вимагати від кандидата саме проукраїнської програми, стратегії та представлення команди, з якою він у майбутньому буде працювати. Президента-негідника Україні більше не треба! – сказав голова Київської обласної партійної організації Євген Суслов на зустрічі з місцевим партактивом.

Розділи: Суспільство

29 червня

Інші дати
Міжнародний день тропіків
На тропічні регіони припадає 40% всієї території світу, приблизно 80% біологічних видів планети, значна частина її мов і культур. У тропіках проживають більше 800 мільйонів чоловік. І хоча тропічні країни досягли значного прогресу, вони, як і раніше, стикаються з різноманітними проблемами.
Розгорнути
Народився Іван Черняховський
(1906, м. Умань, Черкаська область – 1945) – радянський військовий діяч, генерал армії. Командуючий військами 3-го Білоруського фронту.  
Розгорнути
Народився Тадей Маєрський
(1888, м.Львів – 1963) – український композитор, піаніст, педагог. Автор симфонічних, камерно-інструментальних, вокальних творів, музики до вистав.  
Розгорнути
1945 – підписання Договору між СРСР та Чехословаччиною про входження Закарпатської України до складу УРСР
Цікаво відзначити, що підписання цієї угоди відбулося без якої-небудь участі українських дипломатів і представників Закарпатської України, хоча формально текст угоди складався також і українською мовою.  
Ні, цей народ із крові і землі Я не віддам нікому і нізащо! Він мій, він я, він – світ в моїм чолі, Тому життя його і ймення не пропащі. (Микола Вінграновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі