chrome firefox opera safari iexplorer

Микола Томенко: Щоб знайти правду про війну, треба знати власну історію

09 травня 2017 о 11:38

В сьогоднішній дискусії про війну стає аксіоматичною теза: суспільство ніколи не дізнається справжньої правди про війну, доки не знатиме правдивої власної історії.

Знову нагадаю Олександра Довженка:"ЄДИНА КРАЇНА У СВІТІ, ДЕ НЕ ВИКЛАДАЛАСЯ В УНІВЕРСИТЕТАХ ІСТОРІЯ ЦІЄЇ КРАЇНИ, ДЕ ІСТОРІЯ ВВАЖАЛАСЯ ЧИМОСЬ ЗАПРЕТНИМ, ВОРОЖИМ І КОНТРЕВОЛЮЦІЙНИМ. ЦЕ УКРАЇНА" (“Щоденникові записи,1942 рік).

Нагадаю, нині наші ліберальні, проєвропейські міністри вже двох урядів вважають зайвим викладати історію України для природничих і технічних факультетів вишів. Мовляв у Харкові, Дніпрі чи Одесі й так у школах достатньо навчили історії України. Тепер більше, готується реформа і в школах: як вмонтувати історію України в курс світової історії?!

Водночас, як на мене, найкращою реформою у справі вивчення історії України повинна бути перепідготовка вчителів історії України та екскурсоводів,оновлені підручники, правдиві та художні фільми…
Бо, щоб знати справжню правду про війну, треба спочатку вивчити власну історію, яку весь наші вороги , а часом і “друзі” забороняли або переписували!

Микола Томенко, лідер Громадського руху «Рідна країна»

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути