chrome firefox opera safari iexplorer

Українці — лауреати Пулітцерівської премії

17 серпня 2018 о 06:55
forbes.net.ua

             З нагоди 115-річчя престижної відзнаки...

17 серпня 1903р. американський видавець і журналіст, газетний магнат і засновник  Школи журналістики Колумбійського університету  Джозеф Пулітцер склав заповіт, яким заснував премію в царині літератури, журналістики, публіцистики, музики, театру. До фонду премії передавав  2 млн.доларів. 

Премія, що дістала назву на честь свого засновника,  вручається щорічно і має грошове вираження – 10 тисяч доларів. Лауреати в номінації «За служіння суспільству», крім того, нагороджуються ще й золотою медалллю з профілем Б.Франкліна.   

Першим лауреатом Пулітцерівської премії став у 1916р. американский журналіст і редактор  газети «New York World» Герберт Байярд Своуп за серію політичних  нарисів  «З середини Німецької імперії».   

Серед лауреатів премії – видатні письменники Е.Гемінґвей, В.Фолкнер, Маргарет Мітчелл;  видання  The New York Times, The Wall Street Journal, The Washington Post; джазові музиканти і композитори Д.Гершвін та Д.Еллінгтон…

Єдиним президентом США, нагородженим Пулітцерівською премією, став у 1957р. Д.Кеннеді – за автобіографічну книгу «Профілі мужності». 

Премія донині  залишається однією з найпрестижніших .   

Цього  року нею було відзначено, серед інших,  видання The Washington Post і The New York Times (за розслідування втручання Росії у президентські вибори 2016 р.); Д. Е. Девіс (книга «Затока: як створювалося Американське море» — історія Мексиканської затоки).

Серед лауреатів Пулітцерівської премії є й українці.

Лірична поетеса Марія Затуренська (12 вересня 1902р., Київ – 19 січня 1982р.,Шелберн Фолс, США.  Їй було 8 років, коли родина емігрувала до США. Авторка 8 томів поезій англійською мовою. Пулітцерівську премію отримала 1938р. за поетичну книгу «Прохолодне ранкове небо».  

Журналіст і публіцист Майк Ройко (19 вересня 1932р., Чикаго — 29 квітня 1997р., Чикаго, США) походить з української родини, його батько — уродженець м. Долина, що на Івано-Франківщині.  Пулітцерівською премією 1972р. відзначені його матеріали, які публікувались у найпрестижніших американських виданнях. 

 Данило Берегуляк народився 1975р. у Сіднеї (Австралія), в українській родині. Завжди брав активну участь у житті української громади. Нині мешкає переважно у Барселоні.   2015 р. отримав  Пулітцерівську премію за висвітлення гуманітарної кризи в Африці під час епідемії лихоманки ебола, коли загинуло понад 10 тисяч людей. 2017р. був нагороджений цією премією вдруге – за  висвітлення боротьби з  наркотиками на Філіппінах. 

Підготувала Олена Бондаренко, 

Громадський рух Миколи Томенка «Рідна країна»

Розділи: Суспільство

30 червня

Інші дати
30 червня відзначають:
  • День молодіжних і дитячих громадських організацій України.
  • Міжнародний день астероїда.
Розгорнути
Народилася Матільда Климовська
(1899, м. Пенза, Росія - 1974) - український скульптор. Працювала в галузі станкової та декоративної скульптури. Серед найвідоміших праць: погруддя С. Міхоелса, Т. Шевченка, "Онєгін і Тетяна в саду"  та ін.
Розгорнути
Народився Роман Шухевич
(1907, м.Львів – 1950) - український політичний та державний діяч, командуючий УПА.  
«На західних землях України твориться Українська Влада, яка підпорядкується Українському Національному Урядові, що створиться у столиці України — Києві з волі українського народу.» (З Акту відновлення Української Держави 30.06.1941 року).
Розгорнути

Новини Дивитися всі