chrome firefox opera safari iexplorer

Микола Томенко: Депутати знайшли спосіб зберегти недоторканність

24 вересня 2018 о 16:57
zib.com.ua

Якось інформаційно непомітно пройшло унікальне голосування ВР за ніби-то скасування депутатської недоторканності.

Нагадаю, що “мужня і принципова” боротьба проти депутатської недоторканності ведеться вже біля 20 років. Особливо актуальною вона стала після Революції Гідності. Отож, в 2015 році 365 депутати своїм голосуванням ЗАДЕКЛАРУВАЛИ ПРАГНЕННЯ ВИКОНАТИ СВОЮ ДАВНЮ ОБІЦЯНКУ.

Потім шляхом нехитрих юридичних маніпуляцій цей законопроект залишили в історії українського законодавства.

Під тиском громадськості (так лише наша команда Громадського руху “Рідна країна” провела загальнонаціональну акцію “СКАСУЙТЕ НЕДОТОРКАННІСТЬ! ДОСИТЬ БРЕХАТИ.) в 2017 році зареєстровані два нові законопроекти: депутатський і президентський.

157 депутатів пропонували скасувати недоторканність з моменту ухвалення Закону, Президент – з 1 січня 2020 року.

І ось, 20 вересня після отримання висновку КС відбулося голосування за основу. Прагнення скасувати недоторканність з 1 січня 2020 року, тобто з майбутнього складу ВР проявили 274 депутати. Тобто за 3 роки від виконання своєї обіцянки навіть у майбутньому ВІДМОВИВСЯ 91 ДЕПУТАТ! (нагадаю в 2015 році голосували 365 депутатів).

А виконати свою обіцянку ТЕПЕР ЯК І ОБІЦЯЛИ відмовилося 152 ДЕПУТАТИ( за депутатський законопроект проголосувало лише 213 депутатів).

Ось статистика цих хитрунів і сміливців:
БПП -голосували за менше половини, 67 із 137;
НФ – 62 із 81;
Самопоміч – 18 з 25;
Батьківщина – 11 з 20;
і Радикальна партія Ляшка – аж 2 із 21!

Тут не аналізую постанову, яка дає можливість ще й надалі затягувати процес остаточного ухвалення рішення навіть з 1 січня 2020 року. Головне інше, динаміка голосувань від 365 до 274 і 213 дає підставити стверджувати:
НИНІШНІ ДЕПУТАТИ ЗРОБЛЯТЬ ВСЕ, ЩОБ ЗБЕРЕГТИ ТАКУ РІДНУ І БАЖАНУ ДЛЯ СЕБЕ НЕДОТОРКАННІСТЬ!

Микола Томенко

лідер Громадського руху «Рідна країна»

Розділи: Політика

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути