chrome firefox opera safari iexplorer

«Рідна країна» передала півтисячі українських книг на Донеччину

31 травня 2019 о 14:36

«Рідна країна» передала півтисячі українських книг на Донеччину

До всесвітнього Дня захисту дітей засновник фонду «Рідна країна» Микола Томенко передав півтисячі нових дитячих книг українських та зарубіжних авторів новоствореній Донецькій обласній бібліотеці для дітей. 

Микола Томенко розповів,що це не перша просвітницька ініціатива команди. Акція «Українська книга дітям Донеччини», ініційована фондом, вже декілька років допомагає зацікавити молоде покоління читати якнайбільше українською мовою.

«Наш фонд особливу увагу приділяє бібліотекам, які обділені увагою з боку держави. Ми вже декілька років передаємо просвітницькі напрацювання «Рідної країни» освітнім закладам Донеччини та Луганщини. Цього разу півтисячі книг ми зібрали спільно з директором видавництва «Веселка» Олексієм Бондаренком та Головою Держкомітету телебачення та радіомовлення Олегом Наливайком. Передати книги нам допомогла директор Національної бібліотеки України для дітей Алла Гордієнко.»

Також Томенко зазначив, що основна ідея акції «Українська книга дітям Донеччини» полягає в тому, що книжка про добро, повагу до історії та культури рідного краю об`єднує. 

«Через книги ми намагаємося об’єднати всіх дітей України, зробити їх єдиною сім’єю. Ми віримо, що таким невеликим внеском робимо добру справу для того, щоб наші діти більше читали, а отже й любили та шанували Україну. Адже варто пам’ятати: доки ви читаєте, доти ви людина.»

Предствник фонду «Рідна країна» Олександр Федоренко з керівництвом Національної бібліотеки України для дітей

Розділи: Суспільство

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути