chrome firefox opera safari iexplorer

«Рідна країна» привітала переможців дитячого конкурсу «Творчі канікули»

21 грудня 2018 о 18:21

В Києві відбувся Всеукраїнський літературний конкурс «Творчі канікули», який уже вдруге проводить Національна бібліотека України для дітей та Українська секція Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги (IBBY), є творчим майданчиком для літераторів-початківців.

          Цьогоріч на конкурс знову надійшло майже 1,5 тисячі прекрасних дитячих робіт, 191 з яких були обрані для участі у фіналі. Прозові та поетичні твори юних письменників, які надійшли з усіх регіонів України на фінальному етапі оцінювали справжні знані дитячі письменники — члени Національної спілки письменників України: Марія Морозенко, Наталя Дев’ятко, Тетяна Винник, Леся Мовчун та Леся Пронь.

          Святкову церемонію відкрили голова організаційного комітету конкурсу, генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей Гордієнко Алла Іванівна та представник Фонду Миколи Томенка «Рідна країна», голова «Муніципальної ліги Києва» Федоренко Олександр Вікторович. Гордієнко Алла Іванівна у своїй надихаючій промові зазначила, що перший крок на шляху до мети є дуже важливим, а перший успіх, перша перемога дарують віру у свої сили та натхнення на подальші звершення. Друг і партнер бібліотеки у реалізації різноманітних творчих проектів Олександр Федоренко відзначив, що для фонду Миколи Томенка «Рідна країна» та «Муніципальної ліги Києва» підтримка юних талантів є одним із важливих та пріоритетних завдань.

«Ми підтримуємо творчу молодь, яка прагне вчитись і творити. Я пишаюсь, що в Україні стільки талановитих дітей. Наше завдання — стимулювати розвиток та цікавість до навколишнього світу у майбутнього покоління. „Рідна країна“ продовжує працювати у напрямку проукраїнського виховання».

 

Розділи: Суспільство

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути