chrome firefox opera safari iexplorer

13 квітня – 140 років від дня народження відомого диригента Арнольда Маргуляна

13 квітня 2020 о 06:28
dnevnik.bigmir.net

Арнольд Евадійович Маргулян – талановитий оперний диригент, з чиїм ім’ям в Україні, й зокрема – у Харкові — пов’язані постановки опер «Князь Ігор» О.Бородіна, «Лоенгрін» Р.Вагнера, «Золотий обруч» Б.Лятошинського, «Борис Годунов» М.Мусоргського,  «Чіо-Чіо-сан» Д. Пуччіні та багатьох інших оперних шедеврів. 

А.Е.Маргулян народився у Києві. Навчався грі на скрипці та диригуванню.

 Від 1902 р. працював диригентом оперних труп у  Києві, Харкові, Одесі.

Співпрацював з Ф.Шаляпіним, Л.Собіновим, Н.Єрмоленко та іншими відомими виконавцями. Під керівництвом А.Маргуляна – педагога і диригента з величезними ерудицією, тактовністю, викладацьким обдаруванням — починали  свій творчий шлях талановиті українські оперні співаки І.Паторжинський, М. Литвиненко-Вольгемут, 3.Гайдай.

У 1927—1937 р.р. Арнольд Маргулян очолював Харківський театр опери та балету, викладав вокал у Харківському музично-драматичному інституті.

Від 1937 р. працював у Свердловському (нині Єкатеринбург,Росія) театрі опери та балету. 

Помер у Свердловську 15 липня 1950р.

Народний артист УРСР та РРФСР, лауреат Державної премії.

Відомий оперний співак і хормейстер О.Преображенський так писав про А.Маргуляна: «Його мистецтво було позначене широтою світогляду, вмінням виявити психологічно правильне тлумачення сценічного та музичного образу, зберегти недоторканним авторський задум. Він умів створити цілковиту рівновагу між звучанням оркестру, вокалістами і сценічною дією».  

«Рідна країна»

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...