chrome firefox opera safari iexplorer

31 липня: це цікаво знати

31 липня 2020 о 00:07

І прописні істини потребують, щоб їх часом нагадували.
Максим Рильський

У давнину 31 липня топили бані, парили віники з трав і квітів, щоб змити з себе втому після жнив. У народі говорили: «Хоча в липні й душно, й спекотно, але прощатись з ним шкода». За народною прикметою, якщо липень був спекотний – зима буде морозною.

У народі 31 липня жінки, яких залишили чоловіки, замовляли в церкві службу Божу і вірили, що зрадливці повернуться назад.

За церковним календарем 31 липня вшановують мученика Еміліана; мученика Якинфа Амастридського; преподобного Іоана Багатостраждального, затворника Києво-Печерського; преподобного Памву Печерського; преподобного Памву, пустельника.

Іменинники 31 липня:
Іван, Ольга, Емілій.

31 липня народились:

1790 – Олександр Маркович – український історик та етнограф. Основні праці присвячені історії дворянства, побуту та етнографічним особливостям України.
«Людське суспільство можливе лише тому, що є різноманітність типів і психологічних осіб окремих людей, бо ніяке суспільство не склалося б із цілком однакових однотипних індивідуумів». (Дмитро Чижевський)

1833 – Ілля Борщов – український та російський ботанік, натураліст, фахівець у галузі анатомії та фізіології рослин.

1850 – Сергій Подолинський – громадський і політичний діяч, лікар, соціолог, економіст, публіцист, член «Женевського гуртка».

Події 31 липня:

1695 – запорожці Михайла Самойленка разом з російськими військами взяли штурмом Кизи-Кермен, а слідом і Тавань.

1837 – закладено будівлю (Червоний корпус) Київського університету.

1919 – Київ було зайнято Добровольчою армією Денікіна.

1919 – у Німеччині ухвалено Веймарську конституцію. Німеччина стала республікою.

1924 – польський уряд заборонив вживати українську мову в державних та самоуправних установах Західної України.

1941 – у Львові Костя Паньківського обрано головою Генерального секретаріату Української Національної Ради.

1956 – ЦК КПРС ухвалив рішення щодо розвитку житлового будівництва в СРСР (початок будівництва «хрущовок»).

1994 – Сергій Бубка встановив світовий рекорд у стрибках з жердиною – 6,14 м.

Чи знаєте ви що:

У ґрунтовій породі на дні Льодовитого океану біля острова Шпіцберген виявили бактерії віком понад 100.000.000 років.

Ці бактерії є найбільш стійкими організмами на планеті Земля. Вони вміють переносити найбільш екстремальні температури – як низькі, так і високі. Вони вміють впадати у стан анабіозу.

Коли у зовнішньому середовищі їх проживання створюються несприятливі умови, дані бактерії впадають в сплячку до того часу, поки знову не наступлять відповідні умови для життя. Як вважають вчені, в стані анабіозу ці мікроорганізми можуть перебувати понад сто мільйонів років.

Є теорія, що життя на Землю занесли бактерії, які прилетіли на кометах та метеоритах. Комети, метеорити, астероїди і навіть частинки міжпланетного пилу могли б занести на собі сполуки органіки, включаючи бактерії та віруси. Позаземні об’єкти цілком могли забезпечити занесення в древній океан або в маленьку водойму невеликої кількості бактерій, достатньої для зародження життя. Коли на Землі настали сприятливі умови, бактерії вийшли з анабіозу і стали бурхливо розвиватися. З’явилися віруси. Віруси і бактерії пережили всю бурхливу історію Землі і дожили до наших днів.

Можливо, що в особі цих бактерій ми бачимо перших космонавтів Землі, посланників інших світів, а самі бактерії вічні і несуть певну галактичну інформацію. (З сайту cikave.org.ua)

«Рідна країна»

Розділи: Календар

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути