chrome firefox opera safari iexplorer

2 вересня: це цікаво знати

02 вересня 2020 о 00:05

…Приходить осінь, посмішка землиста,
Скляніють очі неба і води.
Суху розмову полум’я із листям
До ночі сумно слухають сади…
Ліна Костенко

За народним календарем 2 вересня – день Самуїла, який вважався заступником чоловіків. Тому цього дня господині намагалися приготувати багато смачних страв і всіляко догодити чоловікові. Люди вірили, що цього дня дівчатам варто молитися, щоб Бог послав доброго чоловіка, одруженим жінкам – про здоров’я їхніх чоловіків та синів, а вагітним жінкам – про народження хлопчиків.

Також у Самуїла просили про гарну погоду взимку і про багатий врожай наступного року. Саме о цій порі було багато грибів, тож селяни вирушали до лісу їх збирати.

За церковним календарем 2 вересня вшановують пророка Самуїла; мучеників Севира, Мемнона і з ними 37-ми мучеників.

Іменинники 2 вересня:

Самійло, Серафима, Северіан, Севир.

2 вересня народились:

1811 – Іван Вагилевич – український поет, фольклорист, етнограф, філолог, громадський діяч, член «Руської трійці».

1856 – Володимир Левицький (Василь Лукич) – український культурно-громадський діяч, видавець, літературознавець, бібліограф. Разом з І. Франком уклав антологію української поезії.

1891 – Павло Филипович – український поет, літературознавець. Автор збірок поезій «Земля і вітер», «Простір»; низки праць, зокрема «Шевченко і декабристи» та ін. Репресований.

1908 – Валентин Глушко – інженер, видатний вчений, один з піонерів ракетно-космічної техніки; засновник вітчизняного ракетобудування.

2 вересня відзначають:

     

  • День нотаріату.

Події 2 вересня:

1794 — указом Катерини II селищу Хаджибей надано статус міста, в 1795 р. було перейменовано в Одесу.

1831 — вийшла друком перша частина «Вечорів на хуторі біля Диканьки» Миколи Гоголя.

1889 — в Маріуполі почав працювати морський порт.

1913 – у Києві відкрилася Перша Всеросійська спортивна олімпіада.

1945 – Японія підписала Акт про капітуляцію. Закінчення Другої Світової війни.

1990 — в Українській РСР відбулися мітинги проти підписання нового союзного договору.

1990 — у Тирасполі проголосили Придністровську Республіку.

1996 – протягом 2–16 вересня 1996 року в Україні була проведена грошова реформа. В обіг введено національну валюту України гривню та її соту частку – копійку.

Чи знаєте ви, що:

Назва «гривня» походить від прикраси з золота або срібла у вигляді обруча, що носили на шиї (тобто – на «загривку»). Частіше за все, це були м’яко закруглені обручі, з кінцями у вигляді голівок левів, прикрашені кольоровою емаллю.

Перше згадування «гривні» у значенні грошової одиниці зустрічається в «Повісті минулих літ». Тобто, вже у VIII–ІХ ст. при здійсненні торгових операцій, сплаті данини гривня використовувалась як міра ваги і лічби.

Гроші і покарання Не встигли з’явитися перші гроші, як їх почали активно підробляти. Доля перших фальшивомонетників була немилосердною: з ними жорстоко розправлялися. У Київській Русі злочинців спалювали, кидали на розтерзання диким звірам, вливали їм в горло розплавлене олово або топили в річці.

Грошове безсмертя У Німеччині зі старих банкнот роблять добрива для сільського господарства, в Росії – рубероїд, а в Україні – туалетний папір.

Гроші і погода Дослідження показали, що в теплу сонячну погоду люди більш охоче розлучаються з грошима і витрачають більше, ніж у похмурі дні.

Грошові сни Якщо вам приснилися миші, блохи або таргани, чекайте значного надходження грошей до сімейного бюджету.

«Рідна країна»

Розділи: Календар

Новини Дивитися всі