chrome firefox opera safari iexplorer

11 листопада 1919 року народився Юхим Березін, більше відомий як Штепсель

11 листопада 2020 о 07:00
ru.wikipedia.org

Березін Юхим Йосипович (сценічний псевдонім — Штепсель; 11.11.1919, м. Одеса — 22.05.2004, м. Тель-Авів, Ізраїль) — актор естради та кіно, артист розмовного жанру. 

У 1941 р. закінчив Київський інститут театрального мистецтва. Під час Великої Вітчизняної війни виступав на фронті в складі ансамблю пісні і танцю Південно-Західного фронту (разом з Ю. Тимошенком у складі творчого гумористично-сатиричного дуету «Галкін і Мочалкін»). З 1946 р. виступав у складі творчого дуету «Тарапунька і Штепсель». У 1946—1948 рр. — режисер Київського російського драматичного театру ім. Лесі Українки, пізніше — актор і головний режисер Української республіканської естради. Лауреат Сталінської премії (1950), народний артист УРСР (1961). У 1991 р. виїхав до Ізраїлю, де жив до кінця життя.

У складі творчого дуету «Тарапунька і Штепсель» виконував численні естрадні сатиричні та гумористичні мініатюри, інтермедії, вистави («Везли естраду на декаду», «Рівно двадцять з гаком», «Хвилюйтесь, будь ласка» та ін.). У кіно дебютував у 1939 р. (роль у фільмі «Гомони, містечко»). Разом з Ю. Тимошенком грав у кінокомедіях «Тарапунька і Штепсель під хмарами» (1953), «Веселі зірки» (1954), «Пригода з піджаком Тарапуньки» (1955), «Штепсель женить Тарапуньку» (1957), «Їхали ми, їхали» (1962), «Сміхонічні пригоди Тарапуньки і Штепселя» (1970), «Від і до» (1976) та ін.

Популярність дуету була приголомшливою: листи Штепселю і Тарапуньці приходили з усієї країни, а фабрики іграшок виточували тисячі дерев'яних зображень артистів. Понад сорок років дует проіснував на сцені завдяки таланту, блискучому почуттю гумору, працездатності артистів.

Юрій Тимошенко і Юхим Березін познайомилися на студентській капуснику: обидва артиста вчилися в Київському театральному інституті. Майбутній Тарапунька (Тимошенко) виступав з комічною сценкою про постового регулювальника на людному перехресті, а майбутній Штепсель грав роль Лебедя в гумористичній замальовці «Мисливець і лебідь». Тимошенко підійшов до Березіна зі словами: «Якщо ми на сцені будемо удвох, то і сміху в залі для глядачів буде в два рази більше». Це був початок творчої спілки, яке проіснувало на сцені більше сорока років.

 poltava365.com

У 1941 році, як раз після закінчення інституту, Тимошенко і Березін як артисти ансамблю пісні і танцю Південно-Західного фронту гастролювали по військовим частинам. З метою підтримати бойовий дух солдатів вони придумали нові образи для своїх виступів — життєрадісних, життєлюбних і оптимістичних кухаря Галкіна і банщика Мочалкіна. Серед номерів також були і сценки, що висміюють фашистів: так, в пісні «Краще Було б не ходить» співається (від імені ворога) про те, що якби фашисти знали, як їх будуть бити, то ніколи не пішли б на українську землю.

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути