chrome firefox opera safari iexplorer

2 грудня: це цікаво знати

02 грудня 2020 о 01:22

«Жаром калини зігріюся,
Хмелевим цвітом уп’юся,
Болем, як листям, розвіюся,

З піснею в себе вернусь
І зустрічатиму зиму
З вірою в красну весну,
В щасну зорю невгасиму,
В крок на нову крутизну.»
 

Платон Воронько

У народі 2 грудня намагалися передбачити погоду на початок літа. А саме: підмічали, якщо на початку зими йде сильний сніг, то початок літа буде дощовим.

За церковним календарем 2 грудня вшановують пророка Авдія, мученика Варлаама і преподобного Варлаама.

Іменинники 2 грудня:

Іларіони, Варлами, Йосипи, Адріани, Філарети.

2 грудня народились:

1853 – Григорій Ходоровський (Мороз-Ходоровський), український піаніст, композитор і педагог. Організатор народної консерваторії в м. Севастополь. Автор творів для фортепіано («Українська рапсодія»), романсів, обробки українських народних пісень. Учнями Ходоровського були Климент Квітка, Лев Ревуцький, Лео Сирота.

1890 – Олександр Шумський, український політичний дія. Входив до складу Центральної Ради. Нарком освіти УСРР (1924 – 1927).

Події 2 грудня:

1999 – створено Український центр народної культури «Музей Івана Гончара» (з 2009 року установа здобула статус «Національний»).

2 грудня відзначають:

  • Міжнародний день боротьби за скасування рабства
  •  

  •  

Чи знаєте ви, що:

Людина має реліктові органи.

Третя повіка
Саме вона знаходиться у внутрішньому куті ока. Як відомо, це частина, що залишилася від «мигаючої мембрани», що до сьогодні зустрічається у деяких тварин, таких як кури, ящірки і акули.

Волосся на тілі
Близько 3 мільйонів років тому ми були повністю ними вкриті. Але з появою Homo sapiens волосся стало непотрібним.

Синусові пазухи
Єдине, що знають про них медики, так це те, що у нас їх багато. Варіації їх функціонування – від ізолювання очей до зміни тональності нашого голосу.

Аденоїди
Аденоїди «ловлять» бактерії, але також вони схильні до набряків і нестійкі до інфекцій. Найчастіше на собі це відчувають діти. На щастя, з віком вони зменшуються у розмірах, і якщо приносять якісь проблеми, то їх видаляють.

Мигдалини
Також схильні до набряків і нестійкі до інфекцій. Якщо до 30 років вам вдалося їх зберегти, то це майже досягнення.

Копчик
Це кілька зрощених хребців, що залишилися з тих часів, коли у людей були хвости.

Еректор
Коли люди були волохатими, саме завдяки цьому органу волосся ставало дибки. Тепер же, завдяки йому, у нас з’являються мурашки на шкірі.

Зуби мудрості
У давні часи, коли люди споживали м’ясо мамонта і зуби швидко псувалися та випадали, на допомогу приходили зуби мудрості. Сучасні зубні пасти, щітки і нитки зробили їх непотрібними.

Апендицит
Дарвін стверджував, що апендицит брав активну участь у травленні під час перших травоїдних етапів існування людини, однак, після того, як люди стали харчуватися більш легкотравною їжею, необхідність у ньому відпала.

«Рідна країна»

Розділи: Суспільство

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...