chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні Гетьману України Богдану Хмельницькому 425 років

27 грудня 2020 о 11:29
museumsun.org

«Нагадаю, що команда „Рідної країни“ активно пропагує наші гетьманські столиці та визначних гетьманів України. Так, в рамках проекту «7 чудес України» ми провели низку просвітницьких заходів про славну й трагічну історію Суботова та Чигирина й відзняли фільм про малу батьківщину та резиденцію Хмельницького», — про це на своїй сторінці розповів засновник фонду «Рідна країна» Микола Томенко. 

Також на Покрову в цьому році фонд «Рідна країна» спільно з Національним заповідником «Хортиця» й Нікопольським краєзнавчим музеєм за підтримки українського козацтва встановили копію знаменитого хреста Микитинської Січі поблизу Іллінської церкви у Суботові. 

Микола Томенко також додав: «Пам‘ятаємо нашу історію! Шануємо наших героїв і не забуваємо, що угоди з Росією, навіть тимчасові, не варті паперу на якому вони підписані».

7 грудня

Інші дати
Народився Микола Устиянович
(1811, м. Миколаїв, Львівська область – 1885) – українського письменника і громадського діяча. Окремі його вірші ««Верховино, світку ти наш», «Гей, браття опришки» стали українськими народними піснями.
Розгорнути
Народився Микола Вороний
(1871, м.Дніпропетровськ - 1938) - українського поета, громадсько-політичного діяча, театрознавця, перекладача. У 1917 р. був одним із засновників і режисерів Українського національного театру. Автор поетичних збірок «Ліричні поезії», «В сяйві мрій», поеми «Євшан-Зілля».
Розгорнути
Народилася Катерина Білокур
(1900, с.Богданівка, Київська область – 1961) – українська художниця-самоучка, майстер українського народного декоративного живопису. Автор картин «Півонії», «Богданівські яблука», «За селом», «Натюрморт», «Хата в Богданівці», «Гай», «Колгоспне поле» та ін.
«Як би ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!» (Пабло Пікассо про Катерину Білокур)
Розгорнути