chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні Гетьману України Богдану Хмельницькому 425 років

27 грудня 2020 о 11:29
museumsun.org

«Нагадаю, що команда „Рідної країни“ активно пропагує наші гетьманські столиці та визначних гетьманів України. Так, в рамках проекту «7 чудес України» ми провели низку просвітницьких заходів про славну й трагічну історію Суботова та Чигирина й відзняли фільм про малу батьківщину та резиденцію Хмельницького», — про це на своїй сторінці розповів засновник фонду «Рідна країна» Микола Томенко. 

Також на Покрову в цьому році фонд «Рідна країна» спільно з Національним заповідником «Хортиця» й Нікопольським краєзнавчим музеєм за підтримки українського козацтва встановили копію знаменитого хреста Микитинської Січі поблизу Іллінської церкви у Суботові. 

Микола Томенко також додав: «Пам‘ятаємо нашу історію! Шануємо наших героїв і не забуваємо, що угоди з Росією, навіть тимчасові, не варті паперу на якому вони підписані».

3 жовтня

Інші дати
Народився Володимир Дорошенко
(1879, м. Петербург, Росія – 1963) – український бібліограф, літературознавець, перекладач, критик. «Князем української бібліографії» називали його сучасники.
Розгорнути
Народився Михайло Возняк
(1881, с. Волиця, Львівська область – 1954) – український літературознавець і фольклорист. Автор багатьох наукових праць, присвячених життю і творчості українських письменників, українського фольклору й театру, «Історії української літератури» в 3 томах.
Розгорнути
Народився Киріяк Костанді
(1852, с. Дофіновка, Одеська область – 1921) - український художник-передвижник. Автор картин «У хворого друга», «В люди», пейзажів, портретів. Серед учнів К.Констанді – М.Греков, А.Шовкуненко.
Розгорнути