chrome firefox opera safari iexplorer

В Олександрії хочуть закрити бібліотеку імені Чижевського

13 січня 2021 о 12:51

Про це на свої сторінці у Facebook повідомив лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко.

«Команда “Рідна країна” вже не перший рік пропонує владі визначити єдині державні стандарти діяльності децентралізованої влади у сфері охорони здоров‘я, освіти, культури, спорту, які нині масово потерпають від анархії та охлократії чиновників нових районів та ОТГ.Адже, цілком очевидно, що саме соціальні та гуманітарні заклади стануть заручниками «українських матросів Железняків» у місцевій владі, для яких власні зарплати і премії та земля місцевих поміщиків, а не охорона здоров’я, освіта чи культура – головний пріоритет діяльності.От і ще одна сумна новина з Олександрії:тут очільники об’єднаного району розпочали свою діяльність із закриття районної бібліотеки імені Дмитра Чижевського. Бібліотека знаменита не лише активною просвітницькою діяльністю, а й тим, що знаходиться у будинку, де народився і жив видатний вчений Дмитро Чижевський.Нагадаю, що Чижевський продовжувач філософської традиції Григорія Сковороди, Памфіла Юркевича й творець концепції «філософії серця» як «характеристичної для української думки»! Про це, між іншим, я описую у своєму дослідженні «Теорія українського кохання».П.С. Команда «Рідної країни» підтримує боротьбу громадськості за збереження бібліотеки й готова всіляко допомогти колективу.П.С.П.С. Найцікавіше у цій сумній історії, що в нинішньому Олександрійському районі успішно діють два професійні футбольні клуби УПЛ з мільйонними бюджетами («Олександрія» і «Інгулець»), а на бібліотеку грошей бізнесу і влади не знайшлося?!»

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути