chrome firefox opera safari iexplorer

Команда «Рідної країни» для Переяслава Мазепи, Сковороди і Шевченка

08 лютого 2021 о 11:58

Це знаменитий Вознесенський собор збудований у 1701 році на кошти Гетьмана Івана Мазепи. Поблизу нього діяв колегіум, де викладав поетику мудрий Григорій Сковорода. Будівля також змальована та описана геніальним Тарасом Шевченком у 1845 р. Нині цей унікальний історико-архітектурний об'єкт потребує захисту та уваги держави й фахової реставрації.

Про це розповів Микола Томенко:

«Команда „Рідної країни“ зробила свій внесок — ми нині передали заповіднику „гладкий лист“ вітчизняного виробника для поточного ремонту даху собору. Сподіваємося, що Міністерство культури включить цей об'єкт до програми „Велике будівництво“, а місцева влада створить тут парк Мазепи-Сковороди-Шевченка. Нагадаю, що у свій час наша команда видали факсимільне видання «Альбому Тараса Шевченка — 1845», де містяться малюнки історико-архітектурних пам‘яток Переяслава й зокрема, Вознесенського собору. Пам'ятаємо нашу історію, шануємо наших героїв.»

20 вересня

Інші дати
Наталія Лотоцька 
1938 – театральна актриса. Лауреат Шевченківської премії. Ролі: Пріська («Шельменко-денщик» Г. Квітки-Основ’яненка), Хведоска («Дві сім’ї» М. Кропивницького), Поліксена («Кассандра» Лесі Українки) та ін. Ведуча передачі Українського радіо «Від суботи до суботи» (понад 30 років). 
Розгорнути
Народився Іван Світличний
(1929, с. Половинкине Луганської області - 1992) - український мовознавець та поет. Твори "Ґранатові сонети", "Серце для куль і для рим", "У мене тільки слово".
Свободу не втікати з бою, Свободу чесності в бою, Любити те, що сам люблю, А не підказане тобою, Свободу за любов мою Хоч і накласти головою, А бути все ж самим собою, — Не проміняю на твою, Ліврейську, жебрану, ледачу, Вертку, заляпану, як здачу, Свободу хама й холуя. Несу свободу в суд, за грати, Мою від мене не забрати — І здохну, а вона — моя. (c) Іван Світличний, 1929
Розгорнути