chrome firefox opera safari iexplorer

На Закарпатті створили «мапу сакур»

13 квітня 2021 о 12:20

Міста Закарпаття й дати, на які в них, за попереднім прогнозом, цьогоріч припадатиме цвітіння сакур нанесли на спеціальну мапу.

Про це в коментарі кореспонденту Укрінформу повідомив розробник карти закарпатський гід Максим Адаменко. 

За його словами, зазвичай цвітіння сакури на Закарпатті раніше припадало на травневі свята. Але останніми роками цей період щороку зміщується до середини квітня. 

«Останні декілька років пишне цвітіння сакури на Закарпатті починається приблизно 20 квітня і триває 7-10 днів. Цьогоріч початок масового цвітіння сакур прогнозують вже за два тижні», – розповів Адаменко. 

Закарпаття наразі перебуває в «жовтій» карантинній зоні, тож в регіоні очікують багато туристів на цвітіння сакур. 

Відтак, гід Максим Адаменко розробив карту цвітіння та показав, коли та в яких містах Закарпаття можна буде споглядати рожевий цвіт. 

«На Закарпатті є дві хвилі цвітіння сакур: на рівнині, у містах Ужгород, Мукачево, Берегово, Виноградів, Хуст, Іршава воно стартує раніше, цьогоріч прогнозуємо з 20 квітня, а згодом естафета переходить до гірських містечок – Свалява, Воловець, Міжгір'я, Тячів, Рахів, тут сакури цвістимуть на початку травня», – повідомив Адаменко. 

Сакура – це дерево підродини Сливових. Вишня дрібнопильчата (Prunus serrulata) – найпоширеніший різновид сакури. Палітра квітів варіюється від білосніжної до багряної і червоної. У природі сакура – це дерево, висота якого може сягати 25 метрів. Характеризується вона кроною яйцеподібної форми і гладенькою сіро-коричневою корою.

Щороку Японське метеорологічне агентство публікує прогноз цвітіння сакури разом з прогнозом погоди. Цвітіння починається на Окінаві в січні і досягає Кіото і Токіо наприкінці березня – початку квітня і тільки за кілька тижнів розпочинається в Хоккайдо. Японці дуже уважно стежать за цими прогнозами, щоб спланувати проведення свят ханамі. 

17 липня

Інші дати
Микола Миклухо-Маклай
1846 – російський мандрівник українського походження, антрополог, етнограф, географ, гуманіст. Дослідник, що став «каарам-тамо» (людиною з Місяця) для багатьох тубільців і науковим авторитетом для освічених європейців.
Розгорнути
Народилася Олена Пчілка (Косач Ольга Петрівна)
(1849, м. Гадяч, Полтавська область – 1930), українська письменниця, драматург, перекладач, критик, публіцист, етнограф, фольклорист, журналіст, редактор, видавець, педагог. Мати Лесі Українки, сестра Михайла Драгоманова.
“Українська течія – се було наше природне оточення... Щодо пісень українських, то не знаю, чи ще в якомусь панському домі співано їх так багато, як у нас”. (Олена Пчілка)
Розгорнути
Народився Філарет Колесса
(1871, с. Піщани, Львівська область - 1947) – українського композитора, фольклориста, літературознавця, основоположника українського етнографічного музикознавства.  
Розгорнути