chrome firefox opera safari iexplorer

На Закарпатті починає квітнути Долина нарцисів

05 травня 2017 о 12:58

У знаменитій Долині нарцисів поблизу Хуста на Закарпатті почали зацвітати перші нарциси. Невдовзі заповідний масив прийматиме гостей з різних куточків України та з-за кордону, повідомляє ZAXID.NET з посиланням на Khust.Today.

Нині бутони і перші квіти можна побачити біля першого та другого оглядових майданчиків заповідника.

У Карпатському біосферному заповіднику попередили, що традиційного масового цвітіння Долини на початку травня ще не буде. Через холодну, ба навіть морозну весну, цвітіння буде пізнішим, ніж зазвичай.

У заповіднику розповіли і про можливі терміни масового цвітіння – його можна буде побачити уже 6-9 травня. Та найоптимальніший період для відвідин заповідника – 13-14 травня. Проте і ці прогнози є тільки орієнтовними через мінливу погоду.

В адміністрації заповідника також повідомили, що до та після масового цвітіння Долину нарцисів можна буде відвідати за нижчими цінами. Квитки вартуватимуть 20 грн для дорослих, 15 – для студентів та 10 – для дітей. У період цвітіння вартість квитків на 5 грн вища для кожної категорії.

Як повідомляв ZAXID.NET, що одне з найпопулярніших туристичних місць України — Долина нарцисів — частково вигоріла через випалення старої трави, але квіти не постраждали.

Долина нарцисів — заповідний масив, що розташований в урочищі Кіреші, за 4 км від міста Хуста Закарпатської області. З 1992 року перебуває у складі Карпатського біосферного заповідника, що входить до міжнародної мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути