chrome firefox opera safari iexplorer

У Трахтемирові вшанували 399-річчя пам'яті гетьмана Сагайдачного

20 квітня 2021 о 17:55

Трахтемирів і українська громада нині вшановує 399-річчя пам'яті гетьмана Петра Сагайдачного.

«Сьогодні, в день пам'яті Петра Конашевича-Сагайдачного, провели захід його пошанування в славному Трахтемирові! Подяка Борису Скребцову та козакам Київщини за ініціативу! Щирі слова команді НУБІП та Володимиру Гонському за підтримку!, — розповів у своєму фейсбуку очільник „Рідної країни“ Миколи Томенко. — І добре слово вдячності моєму світоглядному побратиму Івану Гриценку за традиціійну й послідовну підтримку наших українських проектів».

Фонд «Рідна країна» не перший рік опікується козацьким Трахтемировим, що на Канівщині Черкаської області. Тут було встановлено інформаційні стенди та упорядковано дорогу до козацьких могил Трахтемирова. 

facebook.com/m.tomenko

А нині, за словами Миколи Томенка, домовилися до 400-річчя перемоги у Хотинській битві встановити вказівники, які інформуватимуть про героїчну історію козацької доби Трахтемирова.

Розділи: Суспільство

9 серпня

Інші дати
Міжнародний день корінних народів світу
Свято Міжнародний день корінних народів світу відзначається в першій декаді серпня. Виникло за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН в 1994 році. Присвячене питанням збереження корінних народів на планеті, захисту їх прав, богатству культури і надбанню.
Розгорнути
Варвара Ханенко
1852–колекціонерка, меценатка, громадська діячка. Дочка цукрозаводчика, мецената М. Терещенка. Разом із чоловіком Б. Ханенком заснувала приватний;музей, на основі якого в 1921 р. в Києві було створено Музей мистецтв;(нині Національний музей мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків).
Розгорнути
Народилася Віра Холодна
(1893, м.Полтава – 1919) – українська актриса, «королева» німого кіно. Уславилася в фільмах «Пісня торжествуючої любові», «Міражі», «Життя за життя», «Забудь про камін…» та багатьох інших.
«Ваши пальцы пахнут ладаном, А в ресницах спит печаль. Ничего теперь не надо нам, Никого теперь не жаль. И когда Весенней Вестницей Вы пойдете в синий край, Сам Господь по белой лестнице Поведет Вас в светлый рай...» (Олександр Вертинський, посвята Вірі Холодній)
Розгорнути