chrome firefox opera safari iexplorer

У Трахтемирові вшанували 399-річчя пам'яті гетьмана Сагайдачного

20 квітня 2021 о 17:55

Трахтемирів і українська громада нині вшановує 399-річчя пам'яті гетьмана Петра Сагайдачного.

«Сьогодні, в день пам'яті Петра Конашевича-Сагайдачного, провели захід його пошанування в славному Трахтемирові! Подяка Борису Скребцову та козакам Київщини за ініціативу! Щирі слова команді НУБІП та Володимиру Гонському за підтримку!, — розповів у своєму фейсбуку очільник „Рідної країни“ Миколи Томенко. — І добре слово вдячності моєму світоглядному побратиму Івану Гриценку за традиціійну й послідовну підтримку наших українських проектів».

Фонд «Рідна країна» не перший рік опікується козацьким Трахтемировим, що на Канівщині Черкаської області. Тут було встановлено інформаційні стенди та упорядковано дорогу до козацьких могил Трахтемирова. 

facebook.com/m.tomenko

А нині, за словами Миколи Томенка, домовилися до 400-річчя перемоги у Хотинській битві встановити вказівники, які інформуватимуть про героїчну історію козацької доби Трахтемирова.

Розділи: Суспільство

17 вересня

Інші дати
17 вересня відзначають:
  • День працівників цивільного захисту України (День рятівника).
Розгорнути
Михайло Павлик
1853 – український письменник, публіцист, громадський діяч. Дійсний член НТШ, разом із І.Франком у 1890 р. створили Русько-українську радикальну партію.
Розгорнути
Народився Михайло Коцюбинський
(1864–1913) – український письменник, громадський діяч, голова Просвіти в Чернігові, один з організаторів Братства Тарасівців. Автор повістей Тіні забутих предків»., «Fata Morgana», «Коні не винні», «Дорогою ціною».
«Боюсь, хвилююсь, але пишу…» (М.Коцюбинський про роботу над «Тінями забутих предків») «Коцюбинський - людина культурна, до найменших подробиць, європеєць з голови до п'ят … був справжнім аристократом Духа без жодного силування з свого боку…». (тогочасний критик С.Єфремов»)
Розгорнути
Народився Микола Глущенко
(1901 – 1977), український художник. Народний художник України, лауреат державної премії України ім.Т.Шевченка.
Розгорнути