chrome firefox opera safari iexplorer

4 червня Україна вперше вшановує пам’ять дітей, які загинули через агресію Росії

04 червня 2021 о 12:44

Відтепер 4 червня в Україні вшановуватимуть на державному рівні в Міжнародний день дітей – безневинних жертв агресії – пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.

Відповідну постанову ухвалила Верховна Рада 1 червня 2021 року голосами 308 народних депутатів за необхідних 226.

Із 2014 року, через російську збройну агресію на Донбасі, Україна дізналась, як це втрачати дітей на війні. З початку нападу Росії на Україну на території деяких областей, зокрема Донецької та Луганської областей, загинули понад 240 дітей, ще 56 зникли безвісти. Були поранені і травмовані, за різними джерелами, від 167 до понад 500 малолітніх громадян України.

Міжнародний день безневинних дітей – жертв агресії відзначається в світі 4 червня, відповідно до постанови Генеральної асамблеї ООН від 19 серпня 1982 року.

1 червня в Україні і світі відзначають День захисту дітей.

Розділи: Громадянська

17 січня

Інші дати
Народився Іван Труш
(1869, с. Висоцьке Львівська область – 1941) - український живописець-імпресіоніст, майстер пейзажу і портретист, мистецький критик і організатор мистецького життя в Галичині.
«Нам треба стояти… ногами на нашій землі, головою бути в Європі, а руками обхоплювати якнайширше справи української нації» (Іван Труш)
Розгорнути
Народився Григорій Епік
(1901, с.Кам'янка Дніпропетровської обл. - 1937) - український письменник, перекладач. автор повісті "Восени", романів "Без грунту", "Перша весна".
Розгорнути