chrome firefox opera safari iexplorer

У Володимирському соборі відбудеться панахида в пам’ять про журналістів, які загинули через свою професійну діяльність

16 вересня 2013 о 17:30

Сьогодні ввечері у Володимирському соборі Києва відбудеться панахида в пам’ять про журналістів, які загинули через свою професійну діяльність. Про це повідомляє ТВі, передає УНН.

У цей же час на Майдані Незалежності розпочнеться вечір пам’яті Георгія Ґонґадзе. Уже традиційно люди запалять свічки, а потім рушать до Адміністрації президента, де згадають усіх загиблих журналістів за часи незалежності України. Також вони оголосять вимоги до влади й традиційно проведуть хвилину мовчання.

Нагадаємо, за роки незалежності під час виконання професійної діяльності загинули понад 60 журналістів.

Правозахисник Володимир Чемерис стверджує: журналісти становлять потенційну загрозу режиму Януковича. Збільшення кількості нападів і побиття медійників в Україні пов’язані з наближенням президентських виборів 2015 року. Випадків насильства над журналістами не розслідують, і лише кожен двадцятий нападник отримує покарання.

Погіршилася ситуація зі свободою слова. Україну поставили на 126-те місце у списку зі 179-ти країн, знизивши її рейтинг за рік відразу на 10 пунктів. Змінити таку ситуацію, переконані експерти, може лише журналістська солідарність. Міжнародні організації щомісяця по кілька разів закликають українську владу захистити журналістів.

Джерело: unn.com.ua
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути