chrome firefox opera safari iexplorer

День захисту дітей: іграшка «танцюючого Ікара»

01 червня 2021 о 20:00

Плюшевий ведмедик — один із експонатів виставки «Серж Лифар. Політ Ікара» в Національному музеї історії України, що презентує дитячий, тобто київський період життя видатного танцівника й хореографа.

Це чи не найзворушливіший експонат виставки: дитяча іграшка – ведмежа, що належало Сергію Лифарю. Іграшка датується початком ХХ ст. Ймовірно, вона могла бути власністю старшої сестри Євгенії або брата Василя і лише згодом перейшла до маленького Сергія. 

У будь-якому разі, це ведмежа було улюбленою іграшкою танцівника. Адже воно супроводжувало Сергія Лифаря протягом всього життя і стало його своєрідним оберегом, відтоді як той вивіз ведмедика з Києва в еміграцію. 

facebook.com/mist.museum

Також легко уявити, чому ця іграшка відігравала саме таку роль. Вона нагадувала про найщасливіший період у житті хореографа – дитинство, про велику дружню родину, яку довелось залишити, і про улюблене місто Київ. Також ведмежа, напевно, уособлювало й невимовний смуток за усім втраченим та не давало забути про найдорожче...

Розділи: Суспільство

24 червня

Інші дати
За церковним календарем 24 червня християни, які живуть за західною традицією святкують Різдво Іоанна Хрестителя, або Івана Предтечі. 
Іван Предтеча був посланцем Бога, щоб сповістити людям про прихід і живу присутність Месії на землі. Він указує на Спасителя і хрестить Його в ріці Йордан.
Розгорнути
Василь Будник
1913 - український учений у галузі ракетобудування та космічної техніки. Розробник перших балістичних ракет, один із засновників конструкторського бюро «Південне». Герой Соціалістичної Праці. Академік НАН України.
Розгорнути
Іван Стешенко
1873-український літературознавець,письменник.
Розгорнути
Народився Іван Твердохліб
(1899. с. Довжик Харківської обл. - 1986) - український актор театру і кіно. ролі: Оврам ("Патетична соната"), Череви ("Сорочинський ярмарок"), Павло ("Коліївщина"), Іван ("Дорогою ціною") та ін.
Розгорнути
Народився Феофіл Яновський
(1860, с.Миньківці, Хмельницька область – 1928), український лікар-терапевт, один з засновників Київської терапевтичної школи. За його ініціативою на Київщині в інших регіонах засновано багато протитуберкульозних закладів санаторного типу. Національний інститут фтизіатрії та пульмонології носить ім»я Ф.Г.Яновського.
«Любити ближнього – це найважливіша з людських наук, вона вистраждана людством " (Олексь Гончар)
Розгорнути