chrome firefox opera safari iexplorer

День захисту дітей: іграшка «танцюючого Ікара»

01 червня 2021 о 20:00

Плюшевий ведмедик — один із експонатів виставки «Серж Лифар. Політ Ікара» в Національному музеї історії України, що презентує дитячий, тобто київський період життя видатного танцівника й хореографа.

Це чи не найзворушливіший експонат виставки: дитяча іграшка – ведмежа, що належало Сергію Лифарю. Іграшка датується початком ХХ ст. Ймовірно, вона могла бути власністю старшої сестри Євгенії або брата Василя і лише згодом перейшла до маленького Сергія. 

У будь-якому разі, це ведмежа було улюбленою іграшкою танцівника. Адже воно супроводжувало Сергія Лифаря протягом всього життя і стало його своєрідним оберегом, відтоді як той вивіз ведмедика з Києва в еміграцію. 

facebook.com/mist.museum

Також легко уявити, чому ця іграшка відігравала саме таку роль. Вона нагадувала про найщасливіший період у житті хореографа – дитинство, про велику дружню родину, яку довелось залишити, і про улюблене місто Київ. Також ведмежа, напевно, уособлювало й невимовний смуток за усім втраченим та не давало забути про найдорожче...

Розділи: Суспільство

28 травня

Інші дати
Народився Максиміліан Волошин (Кирієнко-Волошин)
(1877, м. Київ – 1932), російський поет і художник українського походження, перекладач. Представник символізму і акмеїзму, в поезії та малярстві відобразив історію та природу Криму.
Припаду я к острым щебням, к серым срывам размытых гор, Причащусь я горькой соли задыхающейся волны, Обовью я чобром, мятой и полынью седой чело. Здравствуй, ты, в весне распятый, мой торжественный Коктебель! (Максиміліан Волошин).
Розгорнути