chrome firefox opera safari iexplorer

День захисту дітей: іграшка «танцюючого Ікара»

01 червня 2021 о 20:00

Плюшевий ведмедик — один із експонатів виставки «Серж Лифар. Політ Ікара» в Національному музеї історії України, що презентує дитячий, тобто київський період життя видатного танцівника й хореографа.

Це чи не найзворушливіший експонат виставки: дитяча іграшка – ведмежа, що належало Сергію Лифарю. Іграшка датується початком ХХ ст. Ймовірно, вона могла бути власністю старшої сестри Євгенії або брата Василя і лише згодом перейшла до маленького Сергія. 

У будь-якому разі, це ведмежа було улюбленою іграшкою танцівника. Адже воно супроводжувало Сергія Лифаря протягом всього життя і стало його своєрідним оберегом, відтоді як той вивіз ведмедика з Києва в еміграцію. 

facebook.com/mist.museum

Також легко уявити, чому ця іграшка відігравала саме таку роль. Вона нагадувала про найщасливіший період у житті хореографа – дитинство, про велику дружню родину, яку довелось залишити, і про улюблене місто Київ. Також ведмежа, напевно, уособлювало й невимовний смуток за усім втраченим та не давало забути про найдорожче...

Розділи: Суспільство

25 травня

Інші дати
Народився Адальберт Ерделі
(1891, с.Загаття, Закарпатська область – 1955) – українського живописця, одного з основоположників закарпатської школи образотворчого мистецтва.
Розгорнути
Народився Олександр Корнійчук
(1905, м.Христинівка, Черкаська область – 1972) - письменник, громадський діяч, драматург, публіцист. Автор п'єс «Загибель ескадри», «Платон Кречет», «Над Дніпром», «Пам'ять серця».
Розгорнути

Новини Дивитися всі