chrome firefox opera safari iexplorer

Нацбанк випустив монету, присвячену відродженню дикої природи в Чорнобильській зоні

28 липня 2021 о 12:47

Першу монета з серії «Фауна» Чорнобильського заповідника випустив Національний банк України. У такий спосіб НБУ привітав Чорнобильський заповідник з п'ятирічним ювілеєм.

Монета номіналом 5 гривень присвячена одному з символів відродження дикої природи в зоні відчуження, знаковій тварині Заповідника — коню Пржевальського. Вона вводиться в обіг із 29 липня. 

«Монета розпочинає ряд монет “Чорнобиль. Відродження”. Парадокс, але техногенна катастрофа дала природі унікальний шанс на відродження, яким вона скористалася сповна. У 2016 році на території, що постраждала від наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, було створено найбільший і наймолодший об’єкт природно-заповідного фонду України – Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник. Ця територія стала своєрідним резерватом для розмноження не лише типових, а й рідкісних червонокнижних представників живого світу», — пояснюють в НБУ. 

Невипадково, що на першій монеті серії викарбувано коня Пржевальського. Цей вид дикий коней — єдиний, що зберігся донині в первісному вигляді, і який занесено до Міжнародної Червоної книги з природоохоронним статусом “на межі зникнення”.

Нагадаємо, на початку весни повідомлялося про збільшення поголів'я коней Пржевальського в Чорнобильському заповіднику.

Розділи: Довкілля

1 жовтня

Інші дати
Адріан Кащенко
1858 –  український письменник. Автор історичних оповідань, повістей і романів («Під Корсунем», «На руїнах Січі» та ін.).
Розгорнути
День ветерана
З метою посилення уваги до потреб і проблем старшого покоління, забезпечення належного та гідного соціального захисту ветеранів, щорічно з 2004 року відзначається національний український «День ветерана».
Розгорнути
Міжнародний день музики
Заснований 1 жовтня 1975 року за рішенням ЮНЕСКО. Одним із ініціаторів установи Міжнародного дня музики є композитор Дмитро Шостакович.
Розгорнути
Народився Валер’ян Поліщук
(1897 – 1937), український письменник, поет, літературний критик, яскравий представник розстріляного Відродження.
«Рости, рости нове покоління, клич за собою друге, ставайте одне одному на плечі й ідіть головою в віки, а я старою розсохою буду під вами, невідомий, розпилений, буду підпирати вас зо всім корінням моїм і ваших предків... Як радісно!»
Розгорнути
Народився Володимир Горовиць
(1903 - 1989) — видатний піаніст ХХ століття, «король королів піанізму».
Розгорнути