chrome firefox opera safari iexplorer

Нацбанк випустив монету, присвячену відродженню дикої природи в Чорнобильській зоні

28 липня 2021 о 12:47

Першу монета з серії «Фауна» Чорнобильського заповідника випустив Національний банк України. У такий спосіб НБУ привітав Чорнобильський заповідник з п'ятирічним ювілеєм.

Монета номіналом 5 гривень присвячена одному з символів відродження дикої природи в зоні відчуження, знаковій тварині Заповідника — коню Пржевальського. Вона вводиться в обіг із 29 липня. 

«Монета розпочинає ряд монет “Чорнобиль. Відродження”. Парадокс, але техногенна катастрофа дала природі унікальний шанс на відродження, яким вона скористалася сповна. У 2016 році на території, що постраждала від наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, було створено найбільший і наймолодший об’єкт природно-заповідного фонду України – Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник. Ця територія стала своєрідним резерватом для розмноження не лише типових, а й рідкісних червонокнижних представників живого світу», — пояснюють в НБУ. 

Невипадково, що на першій монеті серії викарбувано коня Пржевальського. Цей вид дикий коней — єдиний, що зберігся донині в первісному вигляді, і який занесено до Міжнародної Червоної книги з природоохоронним статусом “на межі зникнення”.

Нагадаємо, на початку весни повідомлялося про збільшення поголів'я коней Пржевальського в Чорнобильському заповіднику.

Розділи: Довкілля

17 вересня

Інші дати
17 вересня відзначають:
  • День працівників цивільного захисту України (День рятівника).
Розгорнути
Михайло Павлик
1853 – український письменник, публіцист, громадський діяч. Дійсний член НТШ, разом із І.Франком у 1890 р. створили Русько-українську радикальну партію.
Розгорнути
Народився Михайло Коцюбинський
(1864–1913) – український письменник, громадський діяч, голова Просвіти в Чернігові, один з організаторів Братства Тарасівців. Автор повістей Тіні забутих предків»., «Fata Morgana», «Коні не винні», «Дорогою ціною».
«Боюсь, хвилююсь, але пишу…» (М.Коцюбинський про роботу над «Тінями забутих предків») «Коцюбинський - людина культурна, до найменших подробиць, європеєць з голови до п'ят … був справжнім аристократом Духа без жодного силування з свого боку…». (тогочасний критик С.Єфремов»)
Розгорнути
Народився Микола Глущенко
(1901 – 1977), український художник. Народний художник України, лауреат державної премії України ім.Т.Шевченка.
Розгорнути