chrome firefox opera safari iexplorer

Нацбанк випустив пам’ятну монету «Родина Тарнавських»

05 грудня 2010 о 00:38

Національний банк України 29 листопада 2010 року ввів у обіг пам`ятну монету «Родина Тарнавських» номіналом 10 грн. із серії «Славетні роди України».

Монета виготовлена зі срібла 925 проби, якість чеканки — «пруф», маса у чистоті — 31,1 г, діаметр — 38,6 мм, наклад — 10 тис. штук. Проба – Ag 925.

На аверсі монети вгорі розміщено малий Державний герб України, напис півколом "Національний банк України”, внизу рік чеканки монети «2010», номінал – "Десять гривень " і зображено родове гніздо Тарнавських — маєток у Качанівці, під яким напис, — «Качанівка/Чергнігівщина».

На реверсі монети зображено найвідоміших представників роду: у центрі на орнаментальному тлі фігура Василя (молодшого), під якою роки його життя 1838—1899, зліва і справа — портрети з написами: «Григорій/1788—1853» і «Василь/1810—1866», вгорі розміщено герб роду і напис півколом «Рід Тарнавських».

Пам`ятна монета є дійсним платіжним засобом України і обов`язкова до прийняття без обмежень за її номінальною вартістю в усіх видам платежів, також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви і для переказів.

Довідка

Монета присвячена відомому українському козацько-старшинському роду, який прославився своєю меценатською і добродійною діяльністю і з якого походили відомі діячі Гетьманщини — сотники і полковники.

До нього належав Василь Тарнавський-молодший, завдяки унікальній колекції якого було засновано Музей українських старожитностей у місті Чернігові.

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути