chrome firefox opera safari iexplorer

НБУ введе в обіг пам`ятну монету «Рік Дракона» (фото)

15 грудня 2011 о 12:48

З 16 грудня Національний банк України введе в обіг пам`ятну монету «Рік Дракона». Про це УННповідомили у прес-службі НБУ. Випуск монети присвячений року Дракона, одній із тварин східного календаря, який засновано на дванадцятирічному циклі Юпітера — найбільшої планети Сонячної системи.

Технічні характеристики монети: номінал — 5 грн, срібло, маса — 15,66 грам, діаметр — 33 мм. Монети випустять тиражем 20 тис. штук.

Серія монети: Східний календар

На аверсі монети розміщено: угорі — малий Державний Герб України, під яким — напис НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК/УКРАЇНИ в оточенні стилізованого рослинного орнаменту, номінал 5/ГРИВЕНЬ; унизу — рік карбування монети 2012, а також позначення металу, його проби — Ag 925, маси в чистоті — 15,55 та логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети в оточенні стилізованого рослинного орнаменту зображено в лубочному стилі дракона (око із цирконію оранжевого кольору діаметром 1,5 мм). Над цією композицією і під нею розміщено абрисні фігурки всіх 12 символів східного календаря.

Художники: Таран Володимир, Харук Олександр, Харук Сергій. Скульптор: Атаманчук Володимир.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути