День археолога: історія скіфської пам'ятки у світлинах
15 серпня 2021 о 13:26
15 серпня відзначають День археолога. У Музеї історичних коштовностей України вирішили розповісти про роботу археологів у своєрідному фоторепортажі про один експонат – срібну чашу із зображеннями скіфів, що походить з кургану Гайманова Могила (IV століття до н.е.).
Розкопки проводилися у 1969—1970 роках експедицією Інституту археології АН УРСР під керівництвом кандидата історичних наук Василя Івановича Бідзілі. У 1969 році, коли було зроблено основні знахідки, у роботі експедиції, окрім багатьох інших археологів, брали участь Олексій Тереножкін, завідувач скіфо-сарматським відділом інституту, Борис Мозолевський, Олег Сухобоков, Юрій Волочай, Юрій Болтрик, Варвара Іллінська.
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.