chrome firefox opera safari iexplorer

Персеїди — найвідоміший зорепад року: де і коли спостерігати

01 серпня 2021 о 15:26

Метеорний потік ПерсеїдиПерсеїди (або метеорний потік Персеїди) – це найвідоміший зорепад, який відбувається щороку з боку сузір'я Персея з найвищою інтенсивністю у серпні. 

Найперша згадка про Персеїди датується 36 роком н. е. в китайському літописі.Утворюється метеорний потік Персеїди у результаті проходження Землі через шлейф пилових частинок, випущених кометою Свіфта-Туттля. Комета наближається до Землі лише один раз на 133 роки, але через її хвіст Земля проходить щороку. Найдрібніші частинки, розміром з піщинку, згорають в земній атмосфері, утворюючи «зоряний дощ». Його інтенсивність поступово зростає, досягає максимуму і потім – поступово спадає. 

Цього року метеорний потік Персеїди вже почав свою активність. Цей потік можна спостерігати щороку приблизно з 23 липня по 22 серпня. Період найбільшої активності – з 8 по 14 серпня, а пік припадає на 11–13 серпня. 

Цього року в цей період за годину можна буде спостерігати близько 100 метеоритів за годину – значно більше, ніж під час інших зорепадів.

При сприятливій погоді можна спостерігати зорепад неозброєним оком. Ніяких спеціальних пристосувань, щоб спостерігати за Персеїдами, не потрібно. Краще всього дивитися на метеори подалі від яскравих джерел світла (бажано – подалі від великих міст), необхідно дивитися на північний схід. Як правило, найбільша кількість метеорів спостерігається в години перед світанком.

За інформацією кафедри метеорології і кліматології КНУ ім.Тараса Шевченка

Розділи: Унікальне

8 листопада

Інші дати
Народився Дмитро Байда-Суховій
(1882, с. Нагірне, Полтавська область – 1974) – український актор, режисер, бандурист, збирач і пропагандист українських народних пісень, один із засновників українського кіно. На початку 1910-х років одним з перших в Україні почав фільмувати театральні постановки, створивши популярні на той час фільми "Кума Хвеська" (1910), "Жидівка-вихрестка" (1911), "Змія підколодна" (1911), "Сватання на вечорницях" (1911), "Три кохання в мішках" (1911), "Навкруги зрада" (1912), "Шельменко-денщик", "Запорізький скарб" (1912), "Спіть, орли бойові" (1914). Німі картини озвучувалися прямо під час показу глядачам – музикою, шумами й акторами, які за екраном дублювали самі себе. Крім того, Дмитро Байда-Суховій акомпанував своїм стрічкам грою на бандурі.
Розгорнути
Народився Африкан Криштофович
(1885, с. Криштоповка, Харківська область – 1953) – вчений геолог, палеоботанік, засновник радянської палеоботанічної школи.
Розгорнути
Народився Олесь Досвітній
(Олександр Скрипаль-Міщенко) (1891, м. Вовчанськ, Харківська область - 1934) - українського письменника. Один з організаторів Ялтинської і Одеської кінофабрик. Автор оповідань та повістей: «Алай», «Гюлле», «Нотатки мандрівника», «На плавнях», «Піймав», «Постаті», «Сірко», «На той бік», «Новели»; романів «Американці», «Хто», «Нас було троє», «Кварцит».
Розгорнути