chrome firefox opera safari iexplorer

Костянтин Острозький повернувся в Києво-Печерську лавру

10 вересня 2021 о 18:58

Відновлення надгробного пам'ятника Великому гетьману і видатному полководцю 16 ст. полководцю Костянтину Острозькому планують завершити до кінця наступного року. А до 507-ої річниці перемоги під Оршею, коли об'єднане військо українців, литовців і поляків під командуванням князя Острозького розгромило армію Московського царства, скульптори показали, як нині проходять роботи.

На території Києво-Печерської лаври вже відновлена третина пам'ятника. Саме тут, в Успенському соборі, згідно із заповітом, Костянтин Острозький був похований у 1530 р. На замовлення сина князя Василя над похованням у серпні 1579 р. був поставлений надгробний монумент у стилістиці ренесансу із рожевого мармуру, який був знищений під час підриву собору в листопаді 1941 року.

ostrogski.com

Із 2015 року почався процес відновлення надгробку. Фінансують роботи завдяки українським благодійним фондам та уряду Литви.

«Коли українці, поляки, литовці і інші нації були в єдності — ми перемагали. Литва себе чітко позиціонувала як наш друг і союзник і це пришвидшило процес повернення Костянтина Острозького в Києво-Печерську Лавру, — зазначив засновник фонду „Рідна країна“, співголова громадського комітету відновлення надгробка князя Острозького Микола Томенко. — Подяка нашим невтомним працівникам-скульпторам Олесю Сидоруку та Борису Крилову, Фонду «Корона князів Острозьких» та його очільнику Робертасу Габуласу за жертовність і патріотизм! Шануємо нашу історію та її героїв! І не забуваємо, що Україна і Литва — навіки разом!».

Розділи: Унікальне

20 серпня

Інші дати
Народилася Катерина Лазаревська
(1879, м. Київ, - 1939) - український історик та археограф. Брала участь  у підготовці "Історичного словника українського язика", "Опису Новгород-Сіверського намісництва" (1931) та ін.
Розгорнути
Народився Тарас Мельничук
(1938 (1939), с.Уторопи, Івано-Франківська область – 1995) - український поет. Автор книги «Князь роси».
«Поезіє, будь мені сонцем, будь мені катом, і не треба мені оборонця, і не треба мені прикриття». (Тарас Мельничук)
Розгорнути
Народився Платон Костюк
(1924, м.Київ – 2010) - український науковець, засносник української школи нейрофізіологів. Голова Верховної Ради УРСР (1985-1990). Герой України.
Розгорнути