chrome firefox opera safari iexplorer

Костянтин Острозький повернувся в Києво-Печерську лавру

10 вересня 2021 о 18:58

Відновлення надгробного пам'ятника Великому гетьману і видатному полководцю 16 ст. полководцю Костянтину Острозькому планують завершити до кінця наступного року. А до 507-ої річниці перемоги під Оршею, коли об'єднане військо українців, литовців і поляків під командуванням князя Острозького розгромило армію Московського царства, скульптори показали, як нині проходять роботи.

На території Києво-Печерської лаври вже відновлена третина пам'ятника. Саме тут, в Успенському соборі, згідно із заповітом, Костянтин Острозький був похований у 1530 р. На замовлення сина князя Василя над похованням у серпні 1579 р. був поставлений надгробний монумент у стилістиці ренесансу із рожевого мармуру, який був знищений під час підриву собору в листопаді 1941 року.

ostrogski.com

Із 2015 року почався процес відновлення надгробку. Фінансують роботи завдяки українським благодійним фондам та уряду Литви.

«Коли українці, поляки, литовці і інші нації були в єдності — ми перемагали. Литва себе чітко позиціонувала як наш друг і союзник і це пришвидшило процес повернення Костянтина Острозького в Києво-Печерську Лавру, — зазначив засновник фонду „Рідна країна“, співголова громадського комітету відновлення надгробка князя Острозького Микола Томенко. — Подяка нашим невтомним працівникам-скульпторам Олесю Сидоруку та Борису Крилову, Фонду «Корона князів Острозьких» та його очільнику Робертасу Габуласу за жертовність і патріотизм! Шануємо нашу історію та її героїв! І не забуваємо, що Україна і Литва — навіки разом!».

Розділи: Унікальне

16 вересня

Інші дати
Народився Петро Масоха
(1904, с. Первомайське Черкаської області - 1991) - український актор театру та кіно. Грав у фільмах "Є такий хлопець" (Костромін), "Вершники" (Іван Половець), "Земля" (Хома),  "Іван" (Іван).
Розгорнути
Народився Петро Борзяк
(1903 - 2000) – український фізик, вчений. Автор комплексних досліджень фізичної природи різних фотокатодів. В 1951 відкрив екситонне поглинання світла напівпровідниковими стибій-цезійовими та олов'яно-цезійовими плівками і пов'язану з цим фотоелектронну емісію.
Розгорнути
1658 – гетьманом Іваном Виговським укладено Гадяцький договір
Іван Виговський (? – 1664) – гетьман Війська Запорзіького (1657 – 1659), Київський воєвода (1659 – 1664). Гадяцький договір – угода, укладена біля міста Гадяч за ініціативою гетьмана Івана Виговського між Річчю Посполитою і Гетьманщиною. Угода передбачала входження Гетьманщини до складу федеративної Речі Посполитої під назвою «Великого Князівства Руського» як третього рівноправного члена Польщі і Литви.
Розгорнути