chrome firefox opera safari iexplorer

Костянтин Острозький повернувся в Києво-Печерську лавру

10 вересня 2021 о 18:58

Відновлення надгробного пам'ятника Великому гетьману і видатному полководцю 16 ст. полководцю Костянтину Острозькому планують завершити до кінця наступного року. А до 507-ої річниці перемоги під Оршею, коли об'єднане військо українців, литовців і поляків під командуванням князя Острозького розгромило армію Московського царства, скульптори показали, як нині проходять роботи.

На території Києво-Печерської лаври вже відновлена третина пам'ятника. Саме тут, в Успенському соборі, згідно із заповітом, Костянтин Острозький був похований у 1530 р. На замовлення сина князя Василя над похованням у серпні 1579 р. був поставлений надгробний монумент у стилістиці ренесансу із рожевого мармуру, який був знищений під час підриву собору в листопаді 1941 року.

ostrogski.com

Із 2015 року почався процес відновлення надгробку. Фінансують роботи завдяки українським благодійним фондам та уряду Литви.

«Коли українці, поляки, литовці і інші нації були в єдності — ми перемагали. Литва себе чітко позиціонувала як наш друг і союзник і це пришвидшило процес повернення Костянтина Острозького в Києво-Печерську Лавру, — зазначив засновник фонду „Рідна країна“, співголова громадського комітету відновлення надгробка князя Острозького Микола Томенко. — Подяка нашим невтомним працівникам-скульпторам Олесю Сидоруку та Борису Крилову, Фонду «Корона князів Острозьких» та його очільнику Робертасу Габуласу за жертовність і патріотизм! Шануємо нашу історію та її героїв! І не забуваємо, що Україна і Литва — навіки разом!».

Розділи: Унікальне

24 лютого

Інші дати
Народився Іван Липа
(1865, м. Керч - 1923) - український письменник, лікар, державний і політичний діяч. Автор збірок "Оповідання про смерть, війну і любов", "Тринадцять притч".
Розгорнути
Народилася Тетяна Яблонська
(1917, м. Смоленськ, Росія – 2005) - українська художниця. Герой України. Автор картини «Хліб».
«При роботі над картиною «Хліб» я найбільше намагалася передати захоплення від самого життя, передати правду життя» (Тетяна Яблонська)
Розгорнути
Народився Віктор Курін
(1934, м. Свердловськ, Росія - 2005), український співак, педагог, народний артист України та Молдови. Лауреат конкурсів ім. М. Глінки (Москва), ім. М. Лисенка (Київ). Партії: Ріголетто ("Ріолетто"), Жермон ("Травіата"), Фігаро ("Севільський цирюльник"), Остап ("Тарас Бульба").
Розгорнути