chrome firefox opera safari iexplorer

З'явилася серія просвітницьких подкастів про відомих українок

10 вересня 2021 о 16:01

Радіо «Новое время» запустило подкаст «Непам’ятники» — серію культурно-просвітницьких епізодів про відомих та видатних українських жінок, з акцентом на невідомі факти життя, які вплинули на їхнє становлення. 

Новий погляд на відому особистість жінки-українки змусить по-новому оцінити її творчість та внесок у становлення національної науки та культури, а також простежити, як жіноча доля вплітається в долю України, вважають ініціатори проекту.

Наразі на сайті «НВ» доступні півгодинні подкасти про Ольгу Кобилянську, Марію Заньковецьку, Ольгу Франко та Олену Пчілку. Всього в проекти очікується 10 епізодів.

Розділи: Освічена

24 травня

Інші дати
Кирило Стеценко
1882 – український композитор, хоровий диригент, культурний і громадський діяч, священик. Створив кобзарську школу; організатор мандрівних хорових капел, засновник музичної бібліотеки. Автор кантат, опер та ін.  
Розгорнути
100-річчя від дня народження Михайла Стельмаха
1912 – Михайло Стельмах – український письменник, драматург, фольклорист. Автор поетичних книжок для дітей, романів «Кров людська – не водиця», «Велика рідня», «Хліб і сіль» та ін.
Розгорнути
Народився Іван Нехода
(1910, с.Олексіївка, Харківська область – 1963) - український поет, письменник, журналіст. Збірки: «Початок пісні», «Тобі, кохана» та ін.
«У лісі, лісі темному, Де ходить хитрий лис, Росла собі ялинонька І зайчик з нею ріс.» (Іван Нехода)
Розгорнути
Народився Олександр Богомолець
(1881, м. Київ – 1946) - відомого українского патофізіолога, основоположника школи патофізіологів.
Розгорнути