chrome firefox opera safari iexplorer

З'явилася серія просвітницьких подкастів про відомих українок

10 вересня 2021 о 16:01

Радіо «Новое время» запустило подкаст «Непам’ятники» — серію культурно-просвітницьких епізодів про відомих та видатних українських жінок, з акцентом на невідомі факти життя, які вплинули на їхнє становлення. 

Новий погляд на відому особистість жінки-українки змусить по-новому оцінити її творчість та внесок у становлення національної науки та культури, а також простежити, як жіноча доля вплітається в долю України, вважають ініціатори проекту.

Наразі на сайті «НВ» доступні півгодинні подкасти про Ольгу Кобилянську, Марію Заньковецьку, Ольгу Франко та Олену Пчілку. Всього в проекти очікується 10 епізодів.

Розділи: Освічена

17 вересня

Інші дати
17 вересня відзначають:
  • День працівників цивільного захисту України (День рятівника).
Розгорнути
Михайло Павлик
1853 – український письменник, публіцист, громадський діяч. Дійсний член НТШ, разом із І.Франком у 1890 р. створили Русько-українську радикальну партію.
Розгорнути
Народився Михайло Коцюбинський
(1864–1913) – український письменник, громадський діяч, голова Просвіти в Чернігові, один з організаторів Братства Тарасівців. Автор повістей Тіні забутих предків»., «Fata Morgana», «Коні не винні», «Дорогою ціною».
«Боюсь, хвилююсь, але пишу…» (М.Коцюбинський про роботу над «Тінями забутих предків») «Коцюбинський - людина культурна, до найменших подробиць, європеєць з голови до п'ят … був справжнім аристократом Духа без жодного силування з свого боку…». (тогочасний критик С.Єфремов»)
Розгорнути
Народився Микола Глущенко
(1901 – 1977), український художник. Народний художник України, лауреат державної премії України ім.Т.Шевченка.
Розгорнути