chrome firefox opera safari iexplorer

Історія сіл і міст України: КИЇВЩИНА. ВАСИЛЬКІВЩИНА. ДАНИЛІВКА

17 січня 2022 о 12:26

За порадою відомого письменника, перекладача, друга і соратника Василя СТЕПАНЕНКА та за активної участі знаного поета й очільника видавництва ВЕСЕЛКА Олексія КОНОНЕНКА, лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко відвідав презентацію цікавого, пізнавального й корисного видання Любові БОНДАРЕНКО про історію села ДАНИЛІВКА — «Моя ДАНИЛІВКА: від сивої давнини до сьогодення». 

Любов Іванівна Бондаренко підготувала та видала вже не першу краєзнавчу розвідку, а також пропагує історію рідного краю і як директор місцевого музею старожитностей.

Також провів дискусію про важливу роль краєзнавства в освітньому процесі та передав для бібліотеки і школи просвітницькі й спортивні подарунки від команди РІДНОЇ КРАЇНИ. 

Не забувайте, що без ЛЮБОВІ до своєї малої батьківщини — не буває ПОВАГИ й до рідної країни — УКРАЇНИ!

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути