chrome firefox opera safari iexplorer

«Рідна країна» — «Літературній візитці краю»

12 травня 2021 о 20:43

Команда Фонду «Рідна країна» підтримала цікавий і корисний Всеукраїнський конкурс створення веб-сайтів «Літературна візитка краю».

Головна ідея конкурсу «Літературна візитка краю» — креативна, патріотична і просвітницька. Вона у вивченні своєї малої Батьківщини та її видатних письменників. Учасники конкурсу, школярі, створили 135 вебсайтів про видатних письменників рідного краю.

Скажімо, «родзинкою» сайту, яку створила команда Кропивницького вищого професійного училища, є «портрет, що оживає» — драматург, актор, один із фундаторів українського театру Марко Кропивницький постає перед відвідувачами інтерактивно, «оживлений» спеціальним додатком. Також додано багато цікавих матерів — це аудіофайли з голосом митця (на одному він читає поезію Шевченка, на другому – співає), відеозустріч із онуком драматурга Ігором Кропивницьким, фільми про драматурга. Цінно й те, що просто з сайту можна переходити до читання творів письменника.

Команда школярів Болехівського ліцею №1 з Івано-Франківщини розробили сайт про засновницю жіночого руху в Галичині, письменницю Наталію Кобринську

Восьмикласники Чернівецької школи №24 присвятила свій сайт письменниці Ользі Кобилянській, команда загальноосвітньої санаторної школи-інтернату із Запоріжжя — громадському діячеві Андріанові Кащенку.

«Повага до своєї малої батьківщини творить і любов до України. Тож наш внесок у цю пізнавальну справу — світоглядні подарунки: „Українські щрічники“, Шевченківські книжкові закладки, навчальні посібники»Україна: історія Конституції". Шануємо свою малу батьківщину, любимо Україну", — зазначив очільник «Рідної країни» Микола Томенко.

Більше цікавих сайтів-візиток можна переглянути на сторінці конкурсу у фейсбуку.

Розділи: Освічена

26 травня

Інші дати
1648 — Корсунська битва
битва між військами Речі посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками під Корсунем в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років. Внаслідок перемог під Жовтими Водами і Корсунем була знищена урядова армія Речі Посполитої на українських землях, створилися умови для утвердження української козацької держави (Гетьманщина).
Україно! Ти для мене диво! І нехай живе за роком рік, Буду, мамо, горда і вродлива, З тебе дивуватися повік... Ради тебе перли в душу сію, Ради тебе мислю і творю. Хай мовчать Америки й Росії, Коли я з тобою говорю. (Василь Симоненко)
Розгорнути
Народився Борис Грабовський
(1901, м. Тобольськ, Росія - 1966) - видатний вітчизняний фізик, син поета Павла Грабовського, творець першої в світі електронної системи передачі на відстань рухомого зображення. Побудував малолітражний гелікоптер, трикрилий планер, сконструював прилад для орієнтації сліпих, апарат для глухонімих.
Розгорнути

Новини Дивитися всі