chrome firefox opera safari iexplorer

Фонд “Рідна країна” підтримав ще одне цікаве краєзнавче дослідження Черкащини

10 липня 2017 о 11:52

7 липня село Дунинівка Драбівського району відзначало День села. Історію населеного пункту від заснування і до сьогодення дослідив краєзнавець Віктор Козоріз, а видання праці підтримав Фонд Миколи Томенка “Рідна країна”.

Книжку презентували на сільському святі. Вона стало продовженням у низці видань-краєзнавчих досліджень з історії Черкащини та Чорнобаївщини, що їх підтримав Фонд “Рідна країна”.

“Окрім наукового значення, такі видання мають важливу просвітницьку місію – вони виховують повагу до своєї малої батьківщини”, – впевнений лідер Громадського руху “Рідна країна” Микола Томенко.

Джерельною базою для видання з історії села, яке колись було частиною історичної Переяславщини, а нині – в складі Драбова, стали цікаві документи 18-20 ст., зокрема, “Генеральний опис Лівобережної України” та Перший губернський перепис Полтавської губернії 1885 р.

Під час заходу разом із Миколою Томенком керівник Громадського руху “Рідна країна” в Черкаській області Володимир Гресь відзначили дітей, які займаються спортом, а також передали дитячу й навчальну літературу в місцеві бібліотеки.

Громада підготувала святковий концерт для учасників свята, під час якого прозвучали вітання від керівників Драбова і Драбівського району, виступи фольклорних колективів.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути