chrome firefox opera safari iexplorer

Про «ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНИЙ ОБОВ‘ЯЗОК»: від Брежнєва до Путіна

15 лютого 2022 о 18:29

Сьогодні — 33-річниця виводу Обмеженого контингенту військ з Афганістану. Як відомо, причиною військової допомоги, так звані «Брежнєвські старці», вважали обов‘язок КПРС допомогти братній пролетарській партії — НДПА та не допустити в цей регіон впливу НАТО. За майже 10 років «інтернаціональної допомоги» військові втрати обмеженого контингенту за офіційними даними склали: військові — 14 427 осіб; КДБ — 576; МВС — 28; Поранено і контужено — 463 000 осіб. Серед них українців загинуло біля 3 000, поранено — біля 11 000, з них біля 5 000 повернулися інвалідами. Незалежні експерти стверджують, що реальні цифри загальних втрат Обмеженого контингенту військ можуть сягати більш як 100 тисяч! Нині весь світ в очікуванні реалізації можливого нового «інтернаціонального обов‘язку» вже від Путіна. Аргументами причин для так званої військової «інтернаціональної допомоги» практично не змінилися. Лише тепер Путін хоче захистити «братню, православну й російськомовну Україну від націоналістів, а Росію від НАТО. З огляду на це, виглядає МАРАЗМОМ і ЦИНІЗМОМ подальше публічне використання в сучасній Україні терміну «воїни-інтернаціоналісти» та збереження БУДЬ-ЯКИХ відносин з Російськими організаціями афганців, які традиційно підтримують Путіна. 

Нагадаємо, що Микола Томенко, який був часником бойових дій в Афганістані з 1983 по 1985 роки, старшим сержантом, ще в 1989 році у своїй статті «Ми були добрими окупантами» висловився проти вживання терміну «інтернаціональний обов‘язок», як неадекватного. Він переконаний, що його побратими-ветерани війни, які підтримали Революції Гідності, а нині всіляко допомагають нашій Українській Армії, солідарні з ним! 

Здоров‘я і витримки Вам, миру і спокою — Україні! 

НІКОЛИ ЗНОВУ! 

20 травня

Інші дати
20 травня відзначають:
День банківських працівників України. Всесвітній день метрології. Всесвітній день травматолога.
Розгорнути
Народився Петро Скунць
(1942, с. Міжгір'я  Закарпатської обл. - 2007) - український поет, перекладач. Автор збірок "Сонце в росі", "Погляд", "ВЕрховинська пісня", "Полюси Землі", "На границі епох", "Один" та ін.
Розгорнути
Народився Микола Мурашко
(1844, м. Глухів, Сумська область - 1909) — український художник і педагог. В 1875 році заснував приватну художню школу, яка увійшла в історію під назвою Київської рисувальної школи.
Розгорнути
Народився Олександр Мишуга
(1853, с.Новий Витків, Львівська область - 1922) – український оперний співак, педагог.
Розгорнути
Народився Борис Мартос
(1879, смт. Градизьк, Полтавська область - 1977) — визначний український громадський і політичний діяч, кооператор і педагог. Голова Ради Міністрів УНР (1919).
«Як іскра ще в тобі горить І згаснути не вспіла – Гори! Життя – єдина мить Для смерті ж – вічність ціла.» (Олександр Олесь)
Розгорнути