chrome firefox opera safari iexplorer

Українська книга — дітям України

26 вересня 2022 о 21:29
«УКРАЇНСЬКА книга — ДІТЯМ України».
За останні більш як 20 років в рамках нашого проекту ДЕСЯТКИ ТИСЯЧ україномовних книг подаровані дошкільним закладам, школам, бібліотекам і вишам.
Нині, напередодні Дня бібліотек також запланували низку поїздок із презентацією цього та інших просвітницьких проектів для підтримки, передовсім сільських шкіл та бібліотек. І це — ДОБРІ НОВИНИ.
Не надто добрі новини в тому, що велика кількість СІЛЬСЬКИХ ШКІЛ так і не розпочали очне навчання?! Місцеві чиновники прогуляли літо, а адміністрації шкіл не захотіли збирати гроші з батьків, щоб облаштувати укриття
Тож школярі тиняються по селах, чиновники справно отримують зарплати й не забувають про премії, а директори шкіл бояться взяти на себе відповідальність!
Принагідно згадаю, що видатки на освіту в проекті бюджету-2023 оптимізовано більш як на 20 мільярдів гривень.
Щось НЕГАРАЗД у нас із ДЕРЖАВНОЮ політикою у сфері ОСВІТИ!

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути