chrome firefox opera safari iexplorer

Юрій Щербак — новий голова комітету Шевченківської премії

06 березня 2016 о 10:38

Президент призначив головою Національної премії України імені Тараса Шевченка відомого громадського та політичного діяча, письменника і дипломата Юрія Щербака.

Відповідний указ президент уже підписав.

«Очолити Комітет я запропонував людині, яка асоціюється з порядністю і відповідальністю, і водночас є глибоким інтелектуалом і майстром слова», – сказав президент.

Порошенко сказав, створив робочу групу, яка запропонувала ідеї щодо нового прозорого і демократичного порядку конкурсного відбору претендентів на найвищу мистецьку нагороду України.

Він затвердив нове Положення про Національну премію та вніс зміни до Положення про Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка. До нового складу Комітету увійшли люди різних поколінь – від «шістдесятників» до ровесників української незалежності.

Колишньому керівникові Комітету Борису Олійнику президент подякував за роботу, яку було проведено для визначення найбільш достойних претендентів на здобуття Національної премії 2016 року.

Юрій Щербак, лікар за фахом, почесний доктор медицини Національного медичного університету імені О. О. Богомольця, був послом України в Ізраїлі (1992—1994), у США (1994—1998) та Канаді (2000—2003). У 1998—2000 роках був радником Президента Леоніда Кучми. У 1984 році дістав літературну премію Спілки письменників України імені Юрія Яновського.

 

 

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути