chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні в Україні відзначають День науки

22 травня 2016 о 13:13

У третю суботу травня в Україні відзначають професійне свято працівників науки — День науки. Це встановлено Указом Президента від 14.02.1997 № 145/97.

Науковий потенціал Україні вважається одним з найкращих в Європі. Українські вчені є авторами безлічі винаходів в різних областях науки. Науково-технічну діяльність регулює закон, прийнятий в Україні в 1999 році.

Нині в Україні працює Національна Академія Наук України (НАН України). Її утворили 27 листопада 1918 року. Тепер вона має 3 секції, 14 відділень, близько 170 інститутів та інших наукових установ, 1400 науково-дослідних інститутів та 330 вищих навчальних закладів.

В нас працюють понад 7 тис. докторів та 78 тис. кандидатів наук.

За статистикою, в установах, підконтрольних Національної Академії Наук України, працюють понад 35 тис чоловік. Найбільшими регіональними науковими центрами країни є Придніпровський, Донецький, Південний, Західний, Північно-Східний і Кримський центри.

Нагадаємо, Всесвітній день науки засновано ЮНЕСКО 2001 року. Офіційно свято називається «Всесвітній день науки в ім'я миру та розвитку». Його відзначають щорічно 10-го листопада.

Джерело: gazeta.ua
Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути