chrome firefox opera safari iexplorer

Як пережити спеку: поради лікаря

24 червня 2016 о 13:07

За прогнозом синоптиків, у найближчі дні на всій території України очікується спекотна погода, переважно без опадів. Повітря прогріється в середньому до + 28-30 градусів, а на півдні країни — до + 35-37 градусів.

На заході країни, а також у Житомирській, Рiвненськiй і Вінницькій областях збережуться складні погодні умови з дощами і грозами. Температура повітря в цих регіонах буде триматися в межах + 27-31 градусів. Опади можливі також у Київській, Чернігівській і Черкаській областях. У ­решті регіонів — переважно сонячно, температура повітря сягне позначки + 30-36 градусів, повідомляє Україна молода.

У спекотнi днi людина втрачає 3,5 лiтра рiдини.

«Пийте воду часто й потроху, щоб пiдтримувати її оптимальний вмiст в органiзмi. При температурi повiтря понад плюс 30 градусiв слiд випивати не менш як пiвлiтра води за годину — приблизно склянку кожнi 20 хвилин», — радить сімейний лікар Валентина Роженюк.

Для пiдтримки iмунiтету та зниження iнтоксикацiї органiзму споживайте фрукти й овочi. Не вживайте важкого спиртного, кави, чаю та iнших кофеїновмiсних напоїв, аби часто не бiгати в туалет i таким чином не пiдсилювати зневоднення.

I ще: у спеку не рекомендують застосовувати електричнi вентилятори, бо вони пiдвищують зневоднення органiзму.

Лікар також радить зменшити тривалість перебування на сонці та подумати про свою шкіру.

«Пектися пiд сонцем — шкiдливо. Ультрафiолет, як i радiацiя, має здатнiсть накопичуватися в органiзмi людини та проявлятися згодом — швидше старiтиме шкiра, виникатимуть пухлини, рак, хворiтимуть внутрiшнi органи людини.

Ультрафiолетове опромiнення дiє й у тiнi, вiдбиваючись вiд асфальту, води чи вiкон. Не можна перебувати на сонцi дiтям до двох рокiв, адже дитяча шкiра у два-три рази тонша, нiж у дорослих. Небезпечно перебувати на сонцi й тим, у кого хронiчнi хвороби та свiтла шкiра — у них вища ймовiрнiсть опiкiв. У зонi ризику — також люди, в яких багато родимок на тiлi. Адже пiд впливом ультрафiолету родимка може перерости у злоякiсну пухлину.

Вiд 10-ї до 16-ї години ультрафiолетовi променi особливо агресивнi, тому в цей час засмагати категорично заборонено. Сонячного випромiнювання, пiд яке потрапляє людина, навіть ідучи вулицею, цiлком достатньо, аби забезпечити вiдповiдну кiлькiсть вiтамiну D», — додає лікар.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути