chrome firefox opera safari iexplorer

У 6 регіонах України зросли показники захворюваності на кір

03 лютого 2017 о 16:27

В Україні спостерігаються ознаки наростання епідемічного процесу з кору після попереднього епідемічного спаду, що тривав з 2013 року.

Як повідомили УНІАН у Центрі з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України, на тлі загального зниження захворюваності у 2016 році зареєстровано 102 випадки кору у 10 регіонах.

У 6 регіонах спостерігався зростання показників захворюваності на кір: Івано-Франківській (78 випадків), Одеській (6 випадків), Львівській (5 випадків), Чернівецькій (3 випадків), Дніпропетровській (2 випадки), Кіровоградській (1 випадок).

Перебіг епідемічного процесу в окремих регіонах супроводжувався спалахами та груповими захворюваннями. П’ять спалахів кору у період з вересня 2016 по січень 2017 року зареєстровані у Надвірнянському районі Івано-Франківської області, під час яких захворіла всього 41 особа. З них три спалахи було зареєстровано у загальноосвітніх школах, а саме у 2-х школах смт. Делятин та 1-й — м. Надвірна.

Інші два спалахи кору — сімейні вогнища у смт. Делятин. Сімейний осередок кору зареєстроване у серпні 2016 року у м. Одесі, де захворіло 3-є дітей. Дві дитини відвідували ДДЗ № 121, третя дитина школяр 4 класу, перебув на літніх канікулах. Всі троє дітей виявились не щеплені проти кору через відмову батьків. У 2016 році від кору помер 1 дорослий (Дніпропетровська обл.).

Згідно узагальнених даних за 2016 рік, на кір в Україні хворіли переважно не щеплені особи (37), особи з відсутніми даними про щеплення (11) та лише з однією вакцинацією без ревакцинації (26), разом 74 особи, що становить 72,5% від усіх захворілих 102 осіб.

Із 102 випадків кору 58 (56,8%) становили діти раннього, молодшого та середнього віку, з них 50 (86,0%) не щеплені згідно з Календарем, 5 дітей (8,6%) з невідомими даними про щеплення. Решта 27 дітей старшого віку та підлітків, 17 дорослих – зі зниженим імунним статусом.

Все вище зазначене є сигнальними ознаками наближення чергового епідемічного підйому кору в Україні на фоні низького рівня охоплення профілактичними щепленнями, що спостерігається в останні роки.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути