chrome firefox opera safari iexplorer

На Закарпатті продали пам'ятник Леніну за 253 тисячі гривень

29 березня 2017 о 09:48

Пам’ятник Володимиру Леніну продали на аукціоні за 253 тисячі гривень у місті Чоп Закарпатської області.

Це перший продаж скульптури лідера большовиків в Україні, пише Україна молода.

Про продаж пам’ятника на аукціоні 17 березня повідомила Чопська міська рада на офіційному сайті.

«17 березня вперше в Україні проведено аукціон, на якому було продано скульптуру В.І. Леніна. У торгах взяв участь один учасник, який купив об’єкт за початковою вартістю. Скульптуру передано у право користування, а бюджет міста поповнився на 253 931 грн.», — йдеться у повідомленні.

Відомо, що цим пам'ятником раніше цікавився колекціонер із Угорщини, проте ім'я нинішнього власника поки що не розголошують.

Раніше закарпатські ЗМІ повідомляли, що протягом останніх двох років пам'ятник вождю пролетаріату валявся на задвірках комунального підприємства Чопа. На зберігання його привезли після так званої «хвилі Ленінопадів» у 2014 році.

Тоді пам'ятник спочатку облили фарбою, а потім повалили. Але скульптура не розвалилася оскільки є бронзовою, важить майже 4 тисячі кілограмів.

За даними, які оприлюднювали експерти, лише метал скульптури вартував 150 тисяч гривень, але депутати Чопської міськради вирішили заробити не на переплавці, а на продажі.

Влада Чопа планує встановити на місці, де раніше стояв пам’ятник Леніну, новий пам'ятник одному із засновників міста. Утім, кому саме, депутати ще не визначилися.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути