chrome firefox opera safari iexplorer

Скільки доведеться заплатити податку на нерухомість вже до 28 серпня?

18 квітня 2017 о 10:41

Українцям із «зайвою» житлоплощею вже через кілька місяців доведеться заплатити за кожен квадратний метр понад норму. Ставки податку і площа нерухомості, за яку не потрібно платити, визначає місцева влада, пише Сегодня.UA.

У 2017-му прийдуть платіжки за минулий рік, тому податок нарахують з урахуванням мінімальної зарплати в розмірі 1 378 гривень, а ставка податку буде коливатися від 0 до 3% від мінімалки.

Кому і за що заплатимо

Ще в наприкінці 2015-го парламентарії внесли зміни до Податкового кодексу (закон №909), згідно з яким податком обкладаються не тільки житлові квартири і будинки, а й сараї, гаражі, погреби, літні кухні і т.д. Правда, більшість міськрад встановили нульову податкову ставку на господарські будівлі.

За що доведеться заплатити:

  • Житловий будинок
  • Прибудова до будинку
  •  

  • Квартира
  • Кімната в комуналці
  • Будинок на дачі

За нерухомість в зоні відчуження, гуртожитки, аварійне житло платити податок не доведеться. До того ж, згідно із законом не оподатковується майно сиріт та одиноких матерів, які виховують дитину-інваліда. Не потрібно платити податок з дитячих садків, комунальних будівель, храмів.

Список нерухомості, за яку не потрібно платити податки:

  • Об'єкти нерухомості, що належать державі або територіальним громадам
  • Об'єкти нерухомості в зонах відчуження і безумовного відселення
  • Дитячі будинки сімейного типу
  • Об'єкти житлової нерухомості, які належать дітям-сиротам, дітям. позбавленим батьківського піклування, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими батьками
  •  

  • гуртожитки
  • Будинки промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств
  • Будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо в сільськогосподарській діяльності
  • Об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, що перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємства

 segodnya.ua

Податок на нерухомість поповнює місцеві бюджети. Міські ради самі визначають, яка житлоплоща вважається «зайвою» і який податок з неї стягувати. При цьому законом встановлено, що податок на нерухомість не потрібно платити на квартири площею менше 60 квадратів і будинки менше 120 квадратів.

Якщо в родині є і будинок і квартира, для них вважається «нормою» 180 квадратів. Ставка податку за минулий рік може коливатися в межах від 0 до 3% від мінімалки, а за 2017-й – від 0 до 1,5%. Таке рішення прийняли у зв'язку c дворазовим зростанням мінімальної заробітної плати на початку цього року.

Наприклад, в Києві потрібно платити за квартиру, якщо її площа перевищує 60 квадратів. Житель столиці з квартирою в 100 квадратів заплатить податок за 40 метрів. В цьому році прийде платіжка за минулий, тоді податкова ставка була в розмірі одного відсотка від мінімалки – за 40 квадратів доведеться віддати державі 551 гривню. У наступному році українці заплатять за цей рік. Як йдеться на сайті КМДА, податкову ставку скоротять до 0,75% від мінімалки, сорок квадратів обійдуться вже в 960 гривень.

Якщо друга квартира здається в оренду, податок нараховується на всю її площу, а не тільки на метри понад норму.

Відзначимо, в цьому році 1% від мінімалки з кожного метра будуть стягувати в Києві, Львові, Чернівцях, Тернополі, Луцьку, Ужгороді, Черкасах, Хмельницькому, Полтаві, Херсоні, Чернігові та Миколаєві. 2% від мінімалки – в Одесі, Дніпропетровську, Харкові, Запоріжжі та Сумах.

Коли потрібно заплатити і кому загрожують штрафи

До 1 липня податкова служба розішле рішення-повідомлення та квитанції із сумами податку. Заплатити потрібно не пізніше 28 серпня.

Якщо прийшла квитанція про сплату податку на квартиру, яку, наприклад, вже продали, або ж якщо квитанція не прийшла, але по закону нерухомість повинна обкладатися податком, потрібно звернутися до місцевого відділення Фіскальної служби.

Податок стягується раз на рік. Крім того, власникам великого житла (понад 300 квадратних метрів для квартир і 500 – для будинків) доведеться додатково заплатити 25 тисяч гривень. Наприклад, власникові квартири площею 310 квадратних метрів в Києві до 1 липня має прийти платіжка на 28,4 тисячі гривень.

Якщо оплатити платіжку в вересні, доведеться заплатити штраф у розмірі 10% від податку, якщо в жовтні – сума штрафу сягне 20%. Крім того, податковий інспектор може в рахунок боргу накласти на частину майна податкову заставу. Якщо податок не сплачується тривалий час, майно продають за рішенням суду. Крім того, за несплату податків передбачена кримінальна відповідальність (ст. 212 ККУ).

У Фіскальній службі заявляють, податок на нерухомість існує в усіх країнах Європи. «У всіх країнах Європи і більшості країн світу цей податок існує, і його платять громадяни. В Україні він сплачується до місцевого бюджету (тобто бюджет, де проживають громадяни, які володіють нерухомістю). У зв'язку з децентралізацією, реформою місцевого самоврядування, органам місцевого самоврядування надано більше повноважень», – цитує прес-служба податкової начальника відділу Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Юрія Тимощука.

Джерело: Сегодня.UA
Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути