chrome firefox opera safari iexplorer

Депутати хочуть узаконити читання «Отче наш» перед засіданням Верховної Ради

14 липня 2017 о 15:01

До Верховної Ради внесли законопроект, яким хочуть змусити депутатів читати молитву «Отче наш» перед засіданням парламенту.

Про це поінформувала заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

«Деякі колеги на повному серйозні проопонують починати сесійний день з колективного зачитування „ Отче наш“... Зареєстрували відповідний законопроект. Дякую, що хоч без Крестної ходи кулуарами і розпівання псалмів...», — написала вона.

Законопроект № 6722 про молитву «Отче наш» одразу після відкриття пленарних засідань внесли Оксана Білозір, Павло Унгурян, Олег Березюк, Валерій Дубіль, Юрій Мірошниченко, Андрій Шипко, Микола Лаврик, Юрій Соловей та Юрій Павленко.

Текст законопроекту № 6722 ще не виставили на сайті Верховної Ради, але про ініціативу вже сповістили.

«Я пропоную починати ранок з окроплення всіх святою водою- бо щось засилля біснуватих зашкалює у залі ВР. На біснующихся можна виливати зразу відро- може й допоможе», — зазначила у соцмережі Ірина Геращенко.

Нагадаємо, що відповідно до ст. 35 Конституції України кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність.

У той же час, у Верховній Раді є депутати — представники мусульманської конфесії, наприклад голова Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров.

Відповідно до даних Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури в Україні є більше 100 конфесій та церков різного напрямку.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути