chrome firefox opera safari iexplorer

13 квітня – 140 років від дня народження відомого диригента Арнольда Маргуляна

13 квітня 2020 о 06:28
dnevnik.bigmir.net

Арнольд Евадійович Маргулян – талановитий оперний диригент, з чиїм ім’ям в Україні, й зокрема – у Харкові — пов’язані постановки опер «Князь Ігор» О.Бородіна, «Лоенгрін» Р.Вагнера, «Золотий обруч» Б.Лятошинського, «Борис Годунов» М.Мусоргського,  «Чіо-Чіо-сан» Д. Пуччіні та багатьох інших оперних шедеврів. 

А.Е.Маргулян народився у Києві. Навчався грі на скрипці та диригуванню.

 Від 1902 р. працював диригентом оперних труп у  Києві, Харкові, Одесі.

Співпрацював з Ф.Шаляпіним, Л.Собіновим, Н.Єрмоленко та іншими відомими виконавцями. Під керівництвом А.Маргуляна – педагога і диригента з величезними ерудицією, тактовністю, викладацьким обдаруванням — починали  свій творчий шлях талановиті українські оперні співаки І.Паторжинський, М. Литвиненко-Вольгемут, 3.Гайдай.

У 1927—1937 р.р. Арнольд Маргулян очолював Харківський театр опери та балету, викладав вокал у Харківському музично-драматичному інституті.

Від 1937 р. працював у Свердловському (нині Єкатеринбург,Росія) театрі опери та балету. 

Помер у Свердловську 15 липня 1950р.

Народний артист УРСР та РРФСР, лауреат Державної премії.

Відомий оперний співак і хормейстер О.Преображенський так писав про А.Маргуляна: «Його мистецтво було позначене широтою світогляду, вмінням виявити психологічно правильне тлумачення сценічного та музичного образу, зберегти недоторканним авторський задум. Він умів створити цілковиту рівновагу між звучанням оркестру, вокалістами і сценічною дією».  

«Рідна країна»

7 травня

Інші дати
Петро Чайковський
1840 –  російський композитор, диригент, музично-громадський діяч. Мав українське коріння. В Україні написав понад 30 творів.
Розгорнути
Народився Микола Кащенко
(1855, с.Веселе, Запорізька область – 1935) - український біолог, ембріолог, селекціонер, один із перших українських академіків, засновник акліматизаційних садів у Томську і Києві. Разом з В.О.Караваєвим створив зоологічний музей і був його першим директором.
Тиха місячна ніч над принишклим селом Оповила біленькі оселі. Лиш пустун-вітерець над люстерком-ставком В срібних хвилях гойда каруселі. Продерчав десь деркач у заплавах ріки, На хвилину сполохавши тишу, Очерет з осокою про щось гомінкий Тихо шепче і чубом колише. Запізнілий туман, мов отара овець, Суне попаски вбрід понад лугом. Замаячив ледь-ледь вдалині острівець Й непомітно сховався за пругом. (Віктор Геращенко)
Розгорнути