chrome firefox opera safari iexplorer

Україна — країна «чорної археології»

02 січня 2021 о 14:24

В ніч на 29 грудня 2020 року сербські митники затримали на в‘їзді в країну велику археологічну колекцію з понад двох тисяч антикварних предметів, які намагалися вивезти з України. Серед 2113 предметів — підвіски, персні, браслети, наконечники для списів, стріл, сокир і навіть булава.Ця історія ще раз підтвердила сумний факт відсутності в Україні державної політики в сфері захисту національної спадщини загалом та археології зокрема. Бізнесмени і політики, які позиціонують себе як фанати культурної спадщини, за останні десятиріччя всіляко підтримували «чорних археологів», грабували провінційні українські музеї та формували свої приватні колекції. Україна стала поодинокою країною цивілізованого світу, яка вважала нормальним пропагування і організацію виставок предметів «чорної археології»!Тож нині вкрай важливо перетворення Інституту археології в незалежну інституцію та посилення функції превентивної археології. Для формування пріоритетів державної політики у сфері захисту національної археологічної спадщини варто створити археологічну комісію із авторитетних науковців при Міністерстві культури. 

І, звичайно, сподіватися на те, що правоохоронці таки візьмуться за організаторів незаконної, тіньової та прибуткової сфери «чорної археології» в Україні.

Микола Томенко, 

засновник фонду «Рідна країна»

4 грудня

Інші дати
Введення у Храм Пресвятої Богородиці
У календарному циклі українського народу це свято замикає осінній сезон і починає зимовий. Як на Новий Рік, хто перший прийде на Введення до хати, той буде першим «полазником», себто тим, що приносить добро чи якесь лихо: коли ввійде першим молодий, гарний, здоровий чоловік, а до того зі грошима, то це добра ворожба: весь рік у хаті будуть усі здорові і будуть гроші вестися. Коли ж увійде старий, хворий, особливо стара баба, або коли хтось прийде чогось зичити, — то це злий знак.
Розгорнути