chrome firefox opera safari iexplorer

Чернігів хоче стати культурною столицею

23 квітня 2021 о 13:16

Амбіцію стати «Великою культурною столицею-2022» засвідчила заявка Чернігова на конкурс від Українського культурного фонду.

Грант має піти на реалізацію культурних проектів — їх вісім, що об’єднані в «Абетку культурних подій».

Зокрема, передбачається перетворити парк — урочище Ялівщину — на безбар’єрний інфраструктурний простір, де будуть екскурсійні маршрути, тематичні лекторії, катання на човнах-довбанках, концерти старовинної музики.

Місто хоче провести фестиваль «Чорний град» з майстер-класами, квестами, виготовленням міні-скульптур. Ще один фестиваль — «Поліський рецептор» — має включати в себе конкурси баристів, офіціантів, пропагувати поліську кухню. Козацький період стародавнього міста пропонують актуалізувати чотирма тематичними тижнями гетьманів Мазепи та Полуботка, генерального обозного Дуніна-Борковського, з яким пов’язана давня чернігівська легенда.

А ще в проектах — симпозіум скульпторів, формування каталогу крафтових виробників Чернігівщини, розвиток «Зеленої сцени», що діє влітку, виготовлення сувенірів.

Як розповіли в управлінні культури та туризму міської ради, поштовхом для подання заявки до УФК стало підписання меморандуму про співпрацю з відділом культури Славутича — це місто отримало статус «Малої культурної столиці».

Розділи: Туристична

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути