chrome firefox opera safari iexplorer

Київ чи Москва: цивілізаційний вибір людства 21 століття напередодні 80-річчя завершення Другої світової війни

17 квітня 2025 о 21:19

Триває світоглядний вибір країн світу щодо шляхів вшанування памʼяті жертв нацизму та 80-річчя завершення Другої світової війни.

Держава-терорист на чолі з міжнародним вбивцею-злочинцем Путіним включила всі можливі й неофіційні методи щодо залучення керівників держав світу на так званий парад перемоги в Москві 9 травня 2025 року. Щоб зрозуміти, який неймовірних фінансових та дипломатичних зусиль докладає путінська росія до організації цього дійства, варто нагадати, що з 2010 року путін ососбисто обгрунтовує доктрину «победы россии у Великой Отечественной войне БЕЗ УКРАИНЫ». А переписування історії Другої світової світової в інтересах партійних вождів Росії розпочав ще Сталін в 1944 році, коли показово заборонив знаменитий твір Олександра Довженка «Україна у вогні».

Ось як на цю заборону відреагував автор:

«УКРАЇНА ПОРУЙНОВАНА, ЯК НІ ОДНА КРАЇНА в СВІТІ. Поруйновані й пограбовані всі міста. У нас нема ні шкіл, ні інститутів, ні музеїв, на бібліотек. Загинули наші історичні архіви, загинуло малярство, скульптура, архітектура. Поруйновані всі мости, шляхи,розорила війна народне господарство, понищила людей, побила, повішала, розігнала в неволю. У нам нема майже вчених, обмаль майстрів. І коли я чую ОБВИНУВАЧЕННЯ за „Україну в огні“ в НАЦІОНАЛІЗМІ, як же гірко, як тоскно мені робиться на душі…»

Як бачимо, Путін продовжив справу Сталіна щодо переписування історії війни та викреслення з неї визначальної ролі України й союзників по антигітлерівській коаліції.

Яким ж циніками і фальсифікаторами треба бути, щоб заборонити навіть згадку про УКРАЇНСЬКІ ВТРАТИ і ВНЕСОК у Другій світовій війні.

Звернемося знову до «Щоденникових записів» фронтовика Олександра Довженка:

"Україна втратила під час війни тринадцять мільйонів людей. І се ще, так би мовити, з оптимістичною неточністю… Себто, коли ми додамо мільйонів два-три, то навряд чи помилимося. До Сибіру вислали ж перед війною півтора мільйона з Захілноі України, та й зараз висилають немало. А народження ввійде в норму хіба лише в 1950 році.

Відомий історик Володимир Косик у своєму дослідженні «Україна і Німеччина у Другій світовій війні» посилаючись на радянські джерела зазначає:

«У січні 1941 р. в Українській РСР проживало 41,9 мільйона осіб, з них 14 мільйонів у містах. У 1945 році на Україні проживало лише 27, 4 мільйонів, з них 7,6 мільйонів у містах.

Отже, загальні демографічні втрати становлять приблизно 14,5 мільйонів (убиті, умерлі від хвороб і голоду, евакуйовані, депортовані, мобілізовані, емігранти, втрати у природному прирості).»

Якщо ж брати до уваги прямі втрати, а це більш як 5,5 мільйонів цивільних жертв і 2,5 мільйона загиблих на фронті, то ці 8 мільйонів загиблих, тобто 19 % від усього населення  і 40 — 44% від загальних втрат у війні всього СРСР.

Інший вимір «Української» Другої світовій війни — це вклад українського народу в перемогу над нацизмом:

— понад 2,5 мільйона українців нагороджені орденами і медалями;

— 2 020 тримали звання Героїв, 32 — двічі Героїв, льотчик Іван Кожедуб — тричі Герой;

— в 4 Українських фронтах, які звільняли Європу від Гітлера українці були найчисельнішими, а в складі 1 Українському фронті воювали більш як 50 % українців;

— українці воювали проти нацистської Німеччини в складі інших армій.

В канадській — близько  45 тисяч, в США — біля 80 тисяч, польській — біля 120 тисяч, Франції — 5 тисяч, Чехословацькій бригаді Л. Свободи — більш як 50% складу…

Отож, роль тодішної  БЕЗДЕРЖАВНОЇ УКРАЇНИ, яка опинилася між двома тоталітарними режимами Гітлера і Сталіна, стала, без сумніву , ВИРІШАЛЬНОЮ в часи Другій світовій війні.

А нині, коли НЕЗАЛЕЖНА УКРАЇНА захищає не лише свою ВОЛЮ і СВОБОДУ, а й знову захищає всю демократичну ЄВРОПУ, світ мусить чітко визначитися:

— їх місце на «параді в Москві» разом із друзями терориста путіна чи

в Києві разом із українським народом, який боронить свою свободу і незалежність.

Переконаний, що Україна повинна зібрати в Києві всіх своїх ДРУЗІВ і СОЮЗНИКІВ 8 травня 2025 року в День ПАМʼЯТІ та продемонструвати ЄДНІСТЬ ЦИВІЛІЗОВАНОГО СВІТУ в боротьбі з країною-терористом.

І нашим спільним гаслом мають стати слова:

«ПЕРЕМОГЛИ нацизм Гітлера — ЗДОЛАЄМО і рашизм путіна».

 

Микола Томенко

5 грудня

Інші дати
День працівників статистики
Відзначається День працівників статистики в Україні 5 грудня. Це професійне свято, встановлене Указом Президента від 02.12.2002 № 1120/2002.
Розгорнути
Народився Михайло Дерегус
(1904, с. Веселе, Харківська область - 1997) - український графік і живописець. Автор картин «Тарас Бульба на чолі війська», «Тарас слухає кобзаря», «Дума про козака-бандуриста», «Маруся Богуславка», «Козака несуть», «Народження пісні».
Розгорнути
Народився Григір Тютюнник
(1931, с.Шилівка Полтавська область - 1980) - українського письменника. Автор творів «Вогник далеко в степу», «Климко», «Син приїхав» та інші.
«Немає загадки таланту. Є вічна загадка любові». (Григір Тютюнник)
Розгорнути
Народився Олександр Олесь (Кандиба Олександр Іванович)
(1878, м. Білопілля, Сумська область – 1944) – український поет. Автор збірок «З журбою радість обнялись», «Поезії».
«Сміються, плачуть солов'ї Ти не дивись, що буде там, І б'ють піснями в груди: Чи забуття, чи зрада: "Цілуй, цілуй, цілуй її - Весна іде назустріч вам, Знов молодість не буде! Весна в сей час вам рада» (Олександр Олесь)
Розгорнути

Новини Дивитися всі