chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові «Музичні меридіани» об’єднають музикантів зі сходу і заходу

25 травня 2011 о 09:37

У Львові музиканти зі Cхідної та Західної України об’єднаються в один оркестр у проекті «Музичні меридіани» в межах ХХХ Міжнародного фестивалю «Віртуози», що відбудеться 26 травня.

Як повідомили організатори, концерт «Музичні меридіани», який об’єднає кращі камерні колективи з Дніпропетровська та Львова, відбудеться 26 травня о 19:00 у Львівській філармонії.

Оркестри «Пори року» (Дніпропетровськ) та «Віртуози Львова» (Львів) виступатимуть одним великим колективом під орудою відомого українського диригента Дмитра Логвіна. Масштабно прозвучать популярні віртуозні твори «Кармен-сюїта» Ж.Бізе-Р.Щедріна та Серенада для струнного оркестру П.Чайковського.

Довiдка ZAXID.NET

Камерний оркестр «Пори року» (м. Дніпропетровськ) був створений в квітні 1993 року за ініціативою відомого українського скрипаля, концертмейстера оркестру Дніпропетровського театру опери і балету, Народного артиста України Гаррі Логвіна і диригента, Заслуженого діяча мистецтв України Дмитра Логвіна. У складі оркестру – провідні музиканти симфонічних оркестрів Дніпропетровської філармонії і Театру опери і балету. Художній керівник і диригент оркестру – Дмитро Логвін. Понад 10 років оркестр веде свою діяльність при меценатській підтримці Віктора Пінчука та його благодійного Фонду. Камерний оркестр «Віртуози Львова» було створено з найкращих львівських музикантів у 1994 році. З того часу «Віртуози Львова» успішно концертували в Данії, Німеччині, Швейцарії, Італії, Ватикані, Чехії, Словаччині, Польщі, Бельгії, Ізраїлі, Колумбії, Еквадорі, отримавши високу схвальну оцінку музичної критики зарубіжної преси. Оркестр часто виступає з видатними солістами та диригентами з Польщі, Австрії, Великої Британії, США, Німеччини, Литви, Швейцарії та інших країн. Оркестр є ініціатором багатьох резонансних мистецьких проектів. Здійснив ряд записів компакт-дисків. В 2007 році експертною комісією Міністерства культури і туризму України Оркестру надано почесний статус «Академічний».

 

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути