chrome firefox opera safari iexplorer

ДАІ буде проводити техогляд на дорозі?

08 серпня 2011 о 14:58

Державтоінспекція збирається контролювати справність машин прямо на трасі. Про це повідомив начальник відділу автомобільно-технічної служби департаменту ДАІ Василь Рублюк, передає Fbc.

Для цього будуть закуплені пересувні станції діагностики.

«Поки мова йде про 27 СД, по одній на кожну область і Київ, — каже Рублюк. — Тому що це дорого. Наприклад, тільки стенд для перевірки гальмівної системи коштує до 90 тисяч євро».

Також на цих СД даішники зможуть контролювати справність рульового управління, розвал-сходження коліс, регулювання фар, токсичність вихлопу двигуна (СО), все, що впливає на безпеку руху.

Як заявив Рублюк, інспектор, наприклад, може вдень візуально визначити, що несправні рульове управління, двигун, прогорів глушник, а вночі — що не відрегульовані фари.

Це причина для зупинки і, якщо перевірка на СД покаже несправність, інспектор зобов'язаний виписати штраф — 340-425 гривень.

За словами правозахисника Олексія Святогора, в польових умовах можна перевірити вміст СО, тонування скла і регулювання фар, все інше — тільки на СТО, тому що стенди, встановлені на нерівному узбіччі, будуть брехати.

«І це — підстава оскаржити дії інспекторів і виграти позов», — каже Святогор.

15 квітня

Інші дати
15 квітня відзначають:
  • День працівників кримінального розшуку України.
  • День фахівця з радіоелектронної боротьби.
Розгорнути
Вадим Стеценко
1914 – український композитор, скрипаль, один із засновників української скрипкової школи.
Розгорнути
Аристарх Терниченко 
1886 – український агроном, економіст і громадський діяч. Видавець першого українського сільськогосподарського часопису «Рілля». Міністр землеробства УНР
Розгорнути
Народився Георгій Береговий
(1921, с. Федорівка Полтавська область – 1995) – льотчик-космонавт СРСР, двічі Герой Радянського Союзу. 26-30.10. 1968 здійснив космічний політ на космічному кораблі Союз-3.
Гетьте, думи, ви хмари осінні! То ж тепера весна золота! Чи то так у жалю, в голосінні Проминуть молодії літа? Так! я буду крізь сльози сміятись, Серед лиха співати пісні, Без надії таки сподіватись, Буду жити! Геть, думи сумні! (Леся Українка)
Розгорнути

Новини Дивитися всі