chrome firefox opera safari iexplorer

Музей родини Косачів

  • 11700, Житомирська обл., м. Новоград-Волинський, вул. Косачів, 5А
Про музей:

Одинадцять років прожила сім’я Косачів у місті Новограді-Волинському, шість з яких родина перебувала у будинку Завадських на вулиці Завадських.

Мета створення музею — це знайомство з духовною атмосферою родини Косачів-Драгоманових, її світоглядом, відношенням до батьківщини, до її природи, мови, звичаїв.
Олена Пчілка вважала українську культуру як особливу самобутню — яка має право на життя як окремий духовний пласт. Своє світосприйняття вона вклала в основу виховання власних дітей. (Лист О. Огоновському від О. Косач: „В дітей мені хотілося перелити свою душу і думки і з певністю можу казати , що мені се удалося...)

Основним завданням та напрямком діяльності працівників музею є збір, вивчення, зберігання, експонування та популяризація матеріалів, які стосуються громадської, літературної та видавничої діяльності Олени Пілки, професійної і громадської діяльності П.А. Косача та життя і творчості Михайла, Лесі, Ольги.

13 квітня

Інші дати
Народилася Оксана Іваненко
(1906, м. Полтава - 1997) - українська письменниця, педагог, видавець. Автор численних казок та оповідань для дітей, повістей "Друкар книжок небачених", "Рідні діти", "Богдан Хмельницький", біографічних романів "Тарасові шляхи", "Марія", книжки спогадів "Завжди у житті".
Розгорнути
1928 — на екранах Києва відбулася прем’єра художнього фільму Олександра Довженка «Звенигора»
Сюжет фільму охоплює дві тисячі років буття і розповідає про багато етапів історії України: від скіфів і варягів до більшовиків та білогвардійців. За цю картину О.Довженко був «таврований» клеймом буржуазний націоналіст.
«Фільм усе більше починає звучати невимовною чарівностю. Чарівностю своєрідної манери мислення. Дивним переплетенням реального з глибоко національною поетичною вигадкою. Гостросучасного і разом з тим міфологічного. Гумористичного і патетичного. Чогось гоголівського. В повітрі носилося: серед нас нова людина кіно, майстер з власним обличчям.» (Сергій Ейзенштейн)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...