chrome firefox opera safari iexplorer

Музей родини Косачів

  • 11700, Житомирська обл., м. Новоград-Волинський, вул. Косачів, 5А
  • (241)5-52-12
  • щоденно, крім суботи і неділі з 9.00 до 17.00
Про музей:

Одинадцять років прожила сім’я Косачів у місті Новограді-Волинському, шість з яких родина перебувала у будинку Завадських на вулиці Завадських.

Мета створення музею — це знайомство з духовною атмосферою родини Косачів-Драгоманових, її світоглядом, відношенням до батьківщини, до її природи, мови, звичаїв.
Олена Пчілка вважала українську культуру як особливу самобутню — яка має право на життя як окремий духовний пласт. Своє світосприйняття вона вклала в основу виховання власних дітей. (Лист О. Огоновському від О. Косач: „В дітей мені хотілося перелити свою душу і думки і з певністю можу казати , що мені се удалося...)

Основним завданням та напрямком діяльності працівників музею є збір, вивчення, зберігання, експонування та популяризація матеріалів, які стосуються громадської, літературної та видавничої діяльності Олени Пілки, професійної і громадської діяльності П.А. Косача та життя і творчості Михайла, Лесі, Ольги.

5 травня

Інші дати
Народився Сидір Воробкевич
(1836, м. Чернівці – 1903) – український письменник, композитор, музично-культурний діяч, православний священик, педагог.
«Мово рідна, слово рідне, Хто вас забуває, Той у грудях не серденько, Тільки камінь має. Як ту мову мож забути ? Котрою учила Нас всіх ненька говорити Ненька наша мила ?» (Сидір Воробкевич)
Розгорнути
Народився Юрій Липа
(1900, м. Полтава – 1944) - громадський діяч, письменник, історіософ, публіцист.
Розгорнути