chrome firefox opera safari iexplorer

Меморіальний будинок-музей Л. П. Симиренка

  • 19511, Черкаська область
    Городищенський район
    с.Мліїв
  • (04734) 9-56-89
  • з 10:00 до 18:00
Про музей:

Розташований в мальовничому куточку на території Інституту помології ім. Л.П.Симиренка у с.Млієві Городищенського району.

В експозиції, яка розміщення в 11 залах, представлені унікальні фотогрфії, документи, особисті речі родини; відтворені оригінальні інтер'єри будинку.

Музейна колекція нараховує майже 3500 предметів, значна частина яких експонується.

Щороку музей відвідують близько 4000 чоловік.

Музей ще називають  називають «домом науки», оскільки тут зберігаються рідкісні видання наукових праць Симиренків – батька і сина, а також відомих вчених-помологів, які продовжують їх традиції і працюють в Мліївському інституті помології імені Л.П.Симиренка.

 

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути